Новоселицький район, Чернівецька область
16 вересня 2022 року на Буковині на трасі ♦ Н-10 “Стрий – Івано-Франківськ – Чернівці – Мамалига” запрацює перший WIM-комплекс. Він розташований між населеними пунктами Магала та Бояни, що у Новоселицькому районі. Про це повідомила у своєму дописі Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області.
Програму обладнання державних доріг України автоматичними програмно-апаратними комплексами, що забезпечують визначення типу, ваги, навантаження на кожну вісь та габаритні розміри транспортних засобів без їхньої зупинки, мінімізують “людський фактор” та зводять нанівець корупційну складову, – була розпочата “Укравтодором” та “Укртрансбезпекою” ще у 2019 році. У липні поточного року “Укравтодор” презентував перші результати цієї роботи за 2019-2021 роки, що були зведені у технічний звіт. У новині за посиланям я докладно розповідав про роботу WIM-комплексів та аналізував цей документ. А також пояснював, навіщо взагалі ця система потрібна на українських дорогах.
Після тривалого підготовчого процесу, монтажу перших пробних систем та аналізу їхньої ефективності, у 2021-му році “Укравтодор” значно активізував роботу з визначення проблемних автошляхів та обладнання їх WIM-постами. Таким чином, станом на початок 2022 року по всій країні було встановлено 101 WIM комплекс. Частина з них вже функціонує. До 1 жовтня 2021 року наявні комплекси працювали у тестовому режимі з метою збирання статистичних даних та вдосконалення їхньої роботи. А від цієї дати в Україні було законодавчо дозволено накладання штрафів за порушення ПДР, пов’язані з дотриманням габаритно-вагового режиму, зафіксованих за допомогою автоматичних WIM-комплексів. І вся система запрацювала на збереження доріг та поповнення бюджету за рахунок порушників.
В новині від 14 липня я повідомляв про запуск в роботу трьох WIM-майданчиків на Тернопільщині та наводив інформацію від обласної САД щодо кількості зафіксованих порушень та про загальну суму накладених штрафних санкцій протягом перших 20 днів роботи цих комплексів. Треба відзначити, що, у зв’язку з повномасштабними бойовими діями та скасуванням “Укравтодором” додаткових літніх сезонних обмежень щодо ваги вантажного транспорту, руйнівний вплив вантажних автоперевезень на дороги значно збільшився. Відповідно, зросло і значення використання засобів контролю над вагою транспортних засобів для збереження дорожньої мережі у працездатному стані.
Згідно технічного звіту “Укравтодору”, в Чернівецькій області має запрацювати 4 WIM-майданчики. Кожен з них перед введенням у експлуатацію має пройти сувору процедуру сертифікації. Це пов’язано з серйозним розміром штрафів, тобто система має працювати чітко, без помилок та збоїв, про що і свідчить сертифікат. Отже, відпіслязавтра перший сертифікований WIM-комплекс на Буковині має розпочати приносити користь людям та державі.
З Буковини останім часом мали такі новини: на дорозі Н-03 “Житомир – Чернівці” оновлюють дорожню розмітку, на гірській дорозі Т-26-01 в Карпатах продовжують будувати підпірну стіну з габіонів, а на МПП “Порубне” на трасі М-19 регулярно влаштовують прибирання, вивозячи щотижня по 60 тонн сміття від наших громадян, перетинаючих україно-румунський кордон.