Карпати, Вижницький район, Чернівецька область

З перших днів нового 2023 року продовжується реконструкція 2-кілометрової ділянки під’їзної дороги з кількома мостами до майбутнього КПП «Шепіт – Ізвоареле Сучевей» в буковинських Карпатах. Це – частина дороги ♦ Т-26-01 “Чернівці – Вашківці – Путила – КПП «Руська»”. Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області розповіла, як проходять роботи.

Погодні умови в Карпатах нині склалися сприятливі, тому дорожники та мостовики не гаять часу і продовжують роботу. Перед тим, як розпочати влаштування основи майбутньої дороги, підрядник, ТОВ “ПБС”, продовжує будувати 9 підпірних габіонних стінок над рікою Сучава, для укріплення земполотна (насипу) дороги. Після цього земполотно буде розширене, як і дорога.

Півтора тижні тому я розповідав вам, що, за даними САД, перша підпірна стінка була готова на 75% і працівники “ПБС” приступили до спорудження другої 222-метрової стіни, яка складатиметься з від 3 до 6 рядів габіонних ящиків. Нажаль, сьогодні Служба автодоріг не наводить кількісної інформації, але, порівнюючи світлини з попереднього та нинішнього дописів, ми бачимо, що прогрес в роботі є. Робочі вкладають вже другий ряд габіонів.

Також на ділянці ремонтуються два мости: верховий 11,5-метровий та низовий 8-метровий. В загальному підсумку по мостах виконані наступні роботи:

На верховому мості

  • облаштовано тимчасову об’їзну дорогу;
  • демонтовано прогонову будову мостової споруди;
  • підсилено ростверки опор;
  • розпочато монтаж нової прогонової будови з шести балок.

На низовому мості:

  • влаштовано тимчасовий проїзд;
  • повністю розібрано старий міст;
  • забетонований ростверк лівобережної опори;
  • зібрана опалубка та готується армкаркас для правобережної опори.

Пункт пропуску «Шепіт» закритий для перетину кордону з 2010 року, відколи сусідня Румунія увійшла до ЄС. Проїзна дорога до нього була відсутня. Реконструкцію МПП та під’їздів до нього намагалися розпочати в рамках Спільної операційної програми Румунія – Україна 2014-2020 рр., але реальна робота розпочалася лише в 2022 році. Після реконструкції дороги планують відкрити і оновлений МПП «Шепіт – Ізвоарелє Сучевей», який вигідний і для України, і для Румунії.

З Буковини останім часом мали такі новини: ремонт мосту в Сторожинці завершено, на під’їзді до МПП “Красноїльськ” побудували 7 кілометрів бетонної дороги, дорожники обладнали делініаторами аварійно-небезпечне перехрестя на дорозі Н-03.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар

%d блогерам подобається це: