Понтонный міст. Архівне фото ТСН. Ілюстративне

Чернігівська область

За повідомленням Чернігівської обласної військової адміністрації, у понеділок 4 липня після обіду нарешті відкрито прямий автомобільний маршрут Київ – Чернігів. Проїзд організовано тимчасовою переправою, що зведена через річку Десна поблизу Чернігова. Точне місце її розташування у повідомлення не розголошується з міркувань безпеки. Водям пропонується слідувати за знаками та вказівниками.

Новим шляхом зможуть рухатися автівки вагою до 10 тонн. Завдяки цьому відновлюється пряме сполучення Чернігова з Києвом, а також із громадами, що розташовані на лівому березі Десни. Від моменту, коли російські окупаційні війська 23 березня 2022 року розбомбили старий автомобільний міст, лівобережні райони залишалися відрізаними від обласного центру, а траса ♦ М-01 “Київ – Чернігів – Нові Яриловичі” була непроїзною.

Відновлена дорога, роботи на якій ініціювала Чернігівська ОВА, суттєво покращить ситуацію з логістикою в області. Військові інженери ДССТ МО України та підрядники обласної Служби автомобільних доріг працювали над відновленням проїзду більше місяця. Було побудовано кілька тимчасових переправ, відремонтований пошкождений ворожим фугасом міст, ремонтувалося дорожне покриття, постраждале від обстрілів. Складнощів у зведенні тимчасової переправи додавала велика ширина та глибина Десни і швидка течія. Довжина старого зруйнованого мосту сягала 875 метрів. Він був вперше побудований на цьому місці ще у 1859 році, а у 1956-му перебудовувався.

Голова ОВА В’ячеслав Чаус закликав водіїв та місцевих мешканців не фотографувати маршрут та не обговорювати особливості його роботи у соціальних мережах.

– Маршрут працюватиме автомобільний, щоденно, з 5-ї ранку до 21-ї вечора. Обмеження по руху — до 10 тонн, тому всі фури і всі великогабаритні транспортні засоби ідуть іншою дорогою, якою ходили раніше, – повідомив В’ячеслав Чаус.

Примітка: світлина ілюстративна – з архіву ТСН.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар