Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Служба відновлення (колишня САД) у Хмельницькій області розповіла про роботи з влаштування нового покриття на чотирьох мостах на територіальній дорозі ♦ Т-23-17 “Кам’янець-Подільський – Стара Ушиця”.

Дорога Т-23-17 має протяжність 45,6 км., пролягає Кам’янець-Подільським районом і відома шанувальникам українського туризму як “дорога до Бакоти”. Вона прямує з районного центру до кількох об’єктів заповідного фонду та історичної спадщини: Китайгородського відслонення, Субічського печерного монастиря, Ландшафтного заказнику “Урочище “Совий Яр”, проходячи крізь Національний природний парк «Подільські Товтри».

Раніше дорога ця була в дуже поганому стані. Через це у 2021 році розпочали її середній поточний ремонт. В роботі була ділянка від межі Кам’янця-Подільського до Крушанівки. Вона має протяжність близько 27 км. До початку російської навали дорожники встигли зфрезерувати залишки старого асфальтового покриття, посилити основу, прибрати пучини та влаштувати нижній вирівнюючий шар асфальтобетону на всій протяжності ділянки. У 2022 році дорогу планувалося відремонтувати повністю. Паралельно велися відновлювальні роботи на штучних спорудах, що знаходяться в межах ділянки та ще на одній, де дорогу планували ремонтувати на наступний рік.

Після початку повномасштабного загарбницького вторгнення збройних сил росії на територію України, роботи на дорозі та мостах були призупинені майже на рік. Наразі їх відновили. Працює на об’єктах Кам’янець-Подільський підрозділ ДП «Хмельницький облавтодор» на замовлення Служби відновлення у Хмельницькій області. Йдеться про два мости у с.Кульчиївці та міст у Суржинцях, де зараз влаштовують асфальтобетонне покриття. В Каштанівській громаді також ремонтують берегові опори, складені з великого бутового каменя, на мосту через річку Руска. Роботи виконуються за рахунок коштів, що виділені на експлуатаційне утримання доріг, – без перекриття руху транспорту.

Останні новини з Хмельниччини на нашому сайті: в лютому розповідав вам про зимові заходи з утримання доріг в області, в січні на дорогах області проводили технічне обслуговування систем зважуванння в русі, на обході Дунаївців ремонтували дорожнє покриття мосту, завершили капітальний ремонт хмельницької частини траси М-30 “Стрий – Ізванине”, вживаються особливі заходи з зимового утримання державних доріг значення “Т”, “Н” та “М”. Привели до ладу два мости на регіональній дорозі Т-06-12 “Новоград-Волинський – Полонне – Старокостянтинів”.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар