Полтавська область

Станом на грудень, Агентство місцевих доріг (АМД) Полтавської області склало рейтинг ТОП-35 місцевих громад, завдяки яким протягом 2022 року ремонтувалися місцеві та комунальні дороги і вулиці населених пунктів області.

Постійні читачі мого сайту вже знають, що Полтавська область є унікальною в тому, що більшість територіальних доріг у ній у 2018 році, в порядку експерименту з децентралізації, були переведені в статус місцевих. Це означає, що їх ремонти та будівництва нових – фінансуються з бюджету області та бюджетів місцевих громад. В 2022 році, через російсько-українську війну, обласний бюджет Полтавщини був надто обтяжений різними видатками, пов’язаними з життєзабезпеченням області у військовий час. Тому, основний тягар фінансування дорожних ремонтів ліг “на рамена” місцевих громад. Завдяки їм протягом року була приведена до ладу велика загальна протяжність доріг та вулиць.

За даними АМД, яке є уповноваженим від обласної влади координувати всю діяльність, пов’язану з дорожніми та мостовими ремонтами на місцевих дорогах, протягом дорожньо-ремонтного сезону 2022 року відновлено 361 тис. м2 дорожнього покриття та забезпечено проїзд на понад 1,5 тис кілометрах доріг місцевого значення. На окремих дорогах значно покращувалися їхні технічні та експлуатаційні характеристики за рахунок застосування сучасних технологій ремонту. Зокрема – влаштуванню нової підсиленої основи дорожнього одягу.

Завдяки плідній співпраці з громадами: спільному плануванню та їхній фінансовій підтримці, втілено в реальність довгоочікувані дорожні потреби Великосорочинської, Лохвицької, Сенчанської, Ланнівської, Сергіївської, Мачухівської громад.

Повний рейтинг участі територіальних громад Полтавщини в покращенні місцевої автодорожньої мережі ви можете побачити внизу статті.

Ще з нещодавніх новин з Полтавщини: біля Полтави відновлювали гільзуванням старий водопропускник в бік Кременчука, в листопаді відновлені роботи з реконструкції мосту через Сулу на трасі Н-08, протягом жовтня на Полтавщині відремонтовано багато місцевих доріг, в Пирятинському районі ремонтували ділянку траси М-03, на Решетилівщині ремонтували місцеву дорогу.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар