Київська область

Як повідомив у своєму дописі у FB перший заступник очільника “Укравтодору” Андрій Івко, наразі на Київщині триває капітальна відбудова одразу чотирьох мостів на ключових трасах навколо столиці.

Мова йде про міст через Ірпінь на “Житомирській” трасі ♦ М-06 “Київ – Чоп” в Стоянці, міст через Ірпінь на “Варшавці” ♦ М-07 “Київ – Ковель – Ягодин” у Гостомелі, міст на “Полтавці” ♦ М-03 “Київ – Харків – Довжанський” через річку Трубіж у селі Борщів та міст через Ірпінь на “Ново-Ірпіньській” трасі ♦ Р-30 в Романівці.

Всі зазначені старі мости були знищені силами ЗСУ в перші дні масованого наступу російських загарбницьких військ на Київщину для того, щоб затримати просування ворога. Після звільнення Київської області від окупантів та розмінування навколишньої території, через річки, силами військових інженерів з ДССТ МО України у співпраці з цивільними мостовиками та дорожниками, були зведені тимчасові переправи. Ними транспорт рухається і сьогодні, постачаючи до Києва необхідні товари та продукти, а також даючи можлівість мешканцям відвідувати у справах навколишні та відддалені населені пункти.

Проте, рух тимчасовими переїздами залишається дещо ускладненим. Тому, після консультацій з військовими, було прийняте рішення відбудувати мости вже капітально. Столиця наразі добре захищена та унебезпечена від нового наступу з боку ворога. А якоїсь стратегічної небезпеки для росії ці мости собою не являють, щоб значитися у переліку першочергових цілей для ракетних ударів, що з кожним разом стають для агресора все більш дороговартісними. Адже стратегічне забезпечення фронту проводиться іншими шляхами, віддаленими від Києва.

Про відбудову мосту на М-03 на нашому сайті нещодавно була окрема новина. Початок робіт в Стоянці я для вас зафільмував ще в червні. Але, не маючи зараз військової журналістської акредитації, яку МО не надає через внутрішню бюрократію, я не можу це оприлюднити. Тож, сподіваюся, що колись ви таки побачите той огляд, але вже у якості архівного матеріалу. А перед тим тут же, на одному з проїздів траси, був побудований тимчасовий вантажний міст, про що в мене на каналі є окремий огляд.

Поки що, зі світлин пана Івка, ми знаємо, що роботи суттєво просунулися. Міст будується вже за сучасними стандартами вантажопідйомності, тому, як кажуть, “немає біди без доброго”. Він буде мати чотири балкові прогони. Дві устойні опори на буронабивних палях, одна з яких вже майже готова. Три проміжні опори: одна на розтверку та дві руслові – зі стійок-паль у незнімних стальних оболонках. Вони перебувають у різному стані готовності. Основою прогонів стануть і-подібні балки з попередньо-напруженою арматурою, що вже почали завозити на об’єкт. Роботи проводить мостовий підрозділ компанії “Автомагістраль-Південь”. Технагляд забезпечує австрійська компанія “iC consulenten” (iC group), яку ми добре знаємо з Запорізького Мега-Мосту. Завершення робіт очікується восени цього року.

Коли готувалася до публікації ця стаття, мені повідомили мої підписники, що на сьогодні всі опори вже готові. І навіть для одного прогону, що розташований над руслом річки, вже змонтовані балки та починають встановлювати незнімну опалубку на міжбалочні просвіти. Ця інформація підтверджена світлинами, але дозволу на їхнє оприлюднення, нажаль, немає.

В Романівці на шляху до Ірпіня новий міст будують турецькі мостовики з ONUR’у і розташування його буде дещо у бік від старого зруйнованого мосту. Справа в тому, що залишки старого мосту вирішено зробити частиною майбутнього військового Меморіалу російсько-української війни. Про цей міст маю, нажаль, менше відомостей. Будувати його розпочали пізніше, ніж у Стоянці. Оскільки місце було недослідженим, то, через геологорозвідницькі дослідження, зараз роботи знаходяться лише на стадії влаштування буро-набивних паль для майбутніх опор. Також зроблені кілька розтверків та стійки однієї з устойних опор. Технагляд здійснює та ж сама компанія “iC consulenten”. Новина про початок робіт також була на нашому сайті. Як будували тимчасову переправу поряд я показував у одному з своїх оглядів. Тоді там працювала ПП “АВТОМАГІСТРАЛЬ”.

Про міст у Гостомелі в мене ще менше інформації тому, що будувати його розпочали самим останнім. Тоді військові мене вже попередили, що без акретитації знімати на об’єктах не дозволять. Не допоміг навіть “Укравтодор”. Тож я туди не діставався. Є відомості, що там працює 112-й мостобудівельний загін. Але це не точно. Зі світлини з допісу пана Івка бачимо, що там лише розібрали завали та демонтували конструкції старого мосту, і облаштували будівельне містечко. Якщо з’являться додаткові відомості, то зроблю про це окремий матеріал.

У своїму нещодавньому інтерв’ю “Центру транспортних стратегій” Андрій Івко також зазначив, що станом на липень 2022 року дорожня інфраструктура зазнала збитків через російсько-українську війну майже на трильйон гривень. Пошкоджено або зруйновано близько 25 тисяч кілометрів доріг різного підпорядкування та 309 мостів та шляхопроводів. З них 129 штучних споруд знаходяться на державних дорогах. І це лише те, що на сьогоді вдалося заактувати та оцінити. Якщо раніше пан Івко давав оцінку щодо відбудови пошкоджених об’єктів у 1-2 роки, то теперь прогнозований термін відновлення збільшився до трьох-чотирьох.

В першу чергу “Укравтодор” відбудовує пошкоджені мости або створює тимчасові переправи у співпраці з військовими. Також розчищає від наслідків війни ключові дороги на звільнених від загарбників територіях. В другу – ремонтує пошкоджені дороги та поліпшує автошляхи-дублери. Окремий напрямок докладання зусиль – робота в межах проекту “Відкритий кордон” щодо поліпшення умов перетину західних кордонів України з сусідями з ЄС. Також проводиться робота у стратегічному напрямку: розробляється План відновлення країни, за яким можна буде розбудовувати її дорожнью галузь після закінчення війни.

Новину повідомив на своїй FB-сторінці перший затупник голови “Укравтодору” Андрій Івко:

Відбудова дорожньої інфраструктури Київщини – місія «Мости»

Дороги під час повномасштабної війни перейняли на себе величезну частку вантажів, котрі колись транспортували морем чи авіацією. Київська область у транспортній мережі країни відіграє ключову роль.
Щодня ми поліпшуємо транспортне сполучення в країні, адже воєнний час вимагає швидких та ефективних рішень. Гуманітарні коридори мають працювати на повну, а логістичні проблеми оперативно розв’язані.
Саме тому ми не чекаємо закінчення війни, а з початку квітня в координації з військовими розпочали зведення поблизу зруйнованих мостів, тимчасових переправ для сполучення між містами.
Як результат, лише на Київщині через 20 зруйнованих мостів у складі доріг державного значення відновлено рух завдяки новозбудованим переправам та об’їзним дорогам. Це дало змогу оперативно відновити сполучення Києва та найбільш постраждалих міст Київщини: Бучі, Ірпеня, Гостомеля, Бородянки та Макарова, відновити сполучення по «варшавський» трасі та за маршрутом Київ – Харків.
Та транспортне навантаження настільки велике, що тимчасові переправи впоратися не можуть. Сьогодні ми відбудовуємо 4 основні штучні споруди в Київській області:
  • Міст на дорозі М-06 Київ – Чоп у Стоянці;
  • Міст на дорозі М-07 Київ – Ковель – Ягодин у Гостомелі;
  • Міст на дорозі М-03 Київ – Харків – Довжанський через річку Трубіж;
  • Міст на дорозі Р-30 на під’їзді до Ірпеня.
На всіх цих мостах дорожники розібрали конструкції, провели необхідні підготовчі роботи, ведуть бурові роботи, армування та бетонування.
Всі ці мости вкрай важливі для країни, адже їх повноцінне відновлення суттєво покращить логістичну ситуацію в країні, а транспортні потоки безперешкодно рухатимуться основними магістралями країни.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар