Київ

Тривають демонтажні роботи на Дегтярівському шляхопроводі, що розпочалися в першій половині липня 2022 року. На сьогодні працівники КП “Київавтошляхміст”, яке є балансоутримувачем штучної споруди, демонтували перильне огородження, консолі та лотково-тротуарні блоки по правій стороні шляхопроводу в напрямку руху до пр.Перемоги. Також підготовлена до демонтажу одна крайня балка і триває відокремлення другої.

Як я докладно розповідав у попередній новині про цей ремонт, цього року шляхопровід планували повністю розібрати і реконструювати разом із розв’язкою. Але, через повномасштабну російсько-українську війну, наразі довелося обмежитися аварійними роботами. В першу чергу, яку “Київавтодор” планує завершити до 31 серпня, будуть демонтовані балки з обох боків мостової споруди.

Як мені вдалося з’ясувати сьогодні під час візиту на об’єкт, з правого боку вже визначилися: демонтувати будуть мінімум дві балки. З лівого – поки що точно демонтується одна. Решта – під питанням. До того ж, коли я відвідував шляхопровід, то щойно пройшов дощ. Це дало мені змогу побачити, що гідроізоляція відсутня або пошкоджена в багатьох його місцях Через це вода скрізь потрапляє на мостові конструкції та руйнує їх. Те, що під прогоном на хідниках та проїжджій частині повно води, – ви можете побачити з сьогоднішніх світлин.

Встановлювати нові балки поки що не планують. Шляхопровід має досить велику ширину, оскільки, свого часу, будувався на перспективу розширення вулиці Дегтярівської. Тому демонтаж крайніх балок не створить великих незручностей водіям, що ним користуються. Деякий час складнощі будуть у пішоходів, оскільки обидва хідники приберуть. Для переходу через вул.Довженка/Теліги доведеться користуватися підземними переходами на цих вулицях, що розташовані по обидва боки від мосту. Згодом планують обладнати на шляхопроводі спеціальні пішохідні коридори. Але, коли це буде та як вони виглядатимуть, наразі ще невідомо.

Обмеження руху шляхопроводом будуть впроваджуватися відповідно обсягу робіт. На сьогодні перекрита лише одна права крайня смуга, де вони вже проводяться. Залежно від кількості балок, що будуть демонтовані, та наявності пішохідного коридору тут, в перспективі перекритою залишаться одна або півтори смуги. Коли роботи розпочнуться на лівому боці мосту, то там буде зроблене аналогічне обмеження.

Під шляхопроводом мостовики намагаються не створювати зайвих обмежень жвавому автомобільному руху між Шулявським шляхопроводом та Дорогожичами. Тому перекривають ті, або інші ділянки дороги лише в той час, коли зверху проводяться роботи, через які на проїжджу частину може щось впасти. Нічної зміни тут немає, тож обмеження можуть застосовуватися протягом робочого дня.

Поки що КП “Київавтошляхміст” веде демонтажні роботи власними силами. Але знімати балки, вочевидь, доведеться з залученням професіоналів з важкою підйомною технікою. Адже кожна балка має вагу майже 50 тонн та 33-метрову довжину. До того ж, над і під шляхопроводом розташовані багато повітряних електричних мереж, тож працювати доведеться досить “ювелірно”, як вміють лише мостовики високого рівня.

Після демонтажу балок будуть влаштовані нові тимчасові підпірні конструкції та проведені укріплюючі роботи на опорах.

Нижче ви можете передивитися відео-огляд, який я зняв 28 липня 2022 року. А потім порівняти з сьогоднішніми світлинами внизу сторінки.

Дивіться відео-огляд просто зараз:

Зараз в Києві також ремонтується капітально ремонтується вул.Ентузіастів на Русанівці, майже завершився ремонт вулиці Льва Толстого, переукладають бруківку на Подільському узвозі та зробили фінальне асфальтування вул.І.Франка.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар