Бучанський район, Київська область

Прес-служба компанії “Автомагістраль-Південь” поділилася новинами з лівого проїзду мосту через річку Ірпінь в Стоянці Бучанського району Київщини на “Житомирській” трасі ♦ М-06 “Київ – Чоп”.

Мої постійні читачі, напевно, пам’ятають, що на початку листопаду 2022 року було відкрито рух правим капітально відбудованим проїздом цього мосту. Фактично, це був цілком новий міст, побудований “з нуля” на місці зруйнованого вибухом і повністю розібраного старого мосту. Деякий час транспорт з Києва на Житомир та у зворотньому напрямку рухався чотирма смугами по обох проїздах.

Нагадаю, що лівий проїзд було відновлено за тимчасовою схемою ще у травні. Передбачалося згодом замінити його на капітальний, але не найближчим часом. Нажаль, після кількох місяців експлуатації моніторинг Служби автомобільних доріг у Київській області виявив нові аварійні пошкодження, які утворилися на старих опорах цього проїзду, на тій вцілілій частині, яка залишилася від попереднього зруйнованого мосту. Рух було обмежено до однієї смуги, але ситуація все одно погіршувалася. Через це було прийняте рішення розібрати лівий проїзд достроково та розпочати капітальне його відновлення вже зараз.

На сьогодні на лівому мості тривають демонтажні роботи. Він повністю закритий для руху. Дорожники вже зфрезерували дорожнє покриття на прогоновій будові та перехідних плитах та приступили до демонтажу монолітної плити. На двох тимчасових прогонах це доводиться робити дуже обережно, оскільки під плитою знаходяться інвентарні (багаторазового використання) металеві конструкції, які треба неушкодженими повернути військовим мостовикам, що їх надали. Після цього буде розібрана стара залізобетонна частина мосту і мостовики “Автомагістралі-Південь” зможуть приступити до влаштування буронабивних паль для нових опор. Демонтаж компанія планує завершити у першій декаді лютого.

Компанія повідомила, що лівий проїзд (як і правий) буде капітальною конструкцією з чотирьох балкових залізобетонних прогонів загальною довжиною понад 80 метрів. Також планується наново перебудувати 100-метрові підходи до мосту. Адже, внаслідок влаштування нової системи водовідведення, змінюється повздовжній профіль дорожнього полотна. Якщо роботи будуть тривати за планом, то відкрити рух повністю перебудованим мостом буде можна вже у червні поточного року.

З нещодавніх новин з Київської області на нашому сайті: про відкриття руху обома проїздами мосту через Трубіж поблизу Борщева. Біля Фастова заасфальтовано тимчасовий переїзд через Ірпінь на дорозі Р-04.  В Бучанському районі ремонтували міст між Макаровим та Бородянкою.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар