Дарницький міст, Київ
Кілька днів тому група компаній “АВТОСТРАДА” в своєму дописі розповіла про хід робіт з будівництва лівобережної розв’язки Дарницького мосту, відомого також за народною назвою “Міст Кірпи”.
У 2004-2012 роках було споруджено комбінований залізнично-автомобільний міст через Дніпро, який мав суттєво покращити сполучення правобережного Києва з лівобережними південно-східними районами, які стрімко розбудовувалися останні десятиліття. Якщо на правому березі до відкриття руху автомобільна розв’язка була побудована в повному обсязі, то на лівому досі відкритий лише прямий проїзд по вулиці Петра Радзіня. Доробки на прибудову подвійного з’їзду на Дніпровську набережну з мосту, а також заїзду з неї на вул.П.Радзіня в напрямку Харківського шосе були закладені під час будівництва основного комплексу мостових споруд. Але подальше будівництво було призупинено на довгі 9 років і лівобережна розв’язка так і не була добудована. Це створює великі труднощі для водіїв та викликає ускладнення руху.
Восени 2021 року, в межах національної програми “Велике Будівництво”, спорудження лівобережної розв’язки було відновлено. До роботи приступили мостобудівельники групи компаній “АВТОСТРАДА”. Замовником виступила “Укрзалізниця”. З початку жовтня процес зрушив з мертвої точки і до кінця 2022 року планувалося збудувати в повному обсязі з’їзди з мосту в бік мосту Патона та Осокорків, а у 2023-му – добудувати заїзд. З початку жовтня 2021 до початку лютого 2022 я зробив три відео-огляди на цьому об’єкті, але на сьогодні вони, нажаль, є закритими для перегляду з міркувань безпеки. Коли над Україною перестануть літати ворожі російські ракети, в зможете знову їх побачити у вільному доступі.
У своєму ж дописі “АВТОСТРАДА” повідомила, що роботи, після тимчасової зупинки через початок російської навали, відновилися вже в травні 2022 року. Державного фінансування на цей проект з початку повномасштабної війни не було, але багато конструкцій та матеріалів було закуплено та виготовлено заздалегідь, а за роботи – сплачений аванс. Тому ген.підрядник виконував їх в межах проавансованих обсягів, а також – за власні обігові кошти, які держава обіцяє відшкодувати йому у майбутньому.
- закінчили зведення опор естакади та спорудження конструкції насипів з’їздів;
- змонтували майже 862 кубометри збірних залізобетонних конструкцій підпірних стін;
- вклали більше 3 тис. м2 асфальтобетонного покриття на з’їздах.
Як і до початку російської навали, будівництво лівобережної розв’язки триває щоденно. Але, через комендантську годину та перебої з енергопостачанням, нажаль, не можливо організувати нічні зміни. До роботи на розв’язці в середньому залучено 70 працівників та 20 одиниць будівельної техніки.
Планується, що за відсутності форс-мажорів, відкрити рух на двох з’їздах до Дніпровської набережної – у напрямку проспекту Бажана та мосту Патона, – вдасться вже на початку літа 2023 року.
Останнім часом у Києві: на Вело-Пішохідному мості монтували нові підлогові скляні блоки замість пошкоджених російською ракетою, завершені ремонтні роботи на частині вул.Спаській, ремонтувалася бруківка Подільського узвозу, аварійно ремонтується Дегтярівський шляхопровід, були зроблені пвні роботи в межах капітального ремонту вул.Ентузіастів на Русанівці та повністю завершено капітальний ремонт вул.Івана Франка.