Чернігівська область

6 липня 2022 року я опублікував з посиланням на Службу автомобільних доріг у Чернігівській області новину про влаштування твердого покриття на одній з тимчасових переправ поряд зі зруйнованим війною мостом на регіональній дорозі ♦Р-67 “Чернігів – Ніжин – Прилуки – Пирятин”. Сьогодня цю інформацію трохи доповнила яскравими світлинами група компаній “АВТОСТРАДА”, яка, власне, і була виконавцем робіт. Дорожники “АВТОСТРАДИ” працювали тут від початку створення тимчасового об’їзду. І вони ж займалися його нещодавнім асфальтуванням.

Міст, про який йдеться, був зруйнований при наступі російських окупантів на Ніжин у лютому цього року. Тимчасову переправу, за погодженням з військовими та на замовлення Чернігівської САД, автострадівці зробили у травні. Це дозволило водіям, що рухаються цим шляхом, суттєво скоротити час об’їзду. Адже, на Чернігівщині з її складним рель’єфом та численими заболоченими ділянками, знайти об’їздні шляхи – задача не з простих. До того ж, багато просілків під час військової агресії росії були замінованими.

“АВТОСТРАДА” багато працювала на дорогах Чернігівщини і до початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. У грудневих відео-оглядах на своєму каналі я показував ділянки доріг та мости, які ремонтували фахівцї групи. Нажаль, ці огляди зараз закриті для перегляду з міркувать безпеки. Тому цілком природньо, що до відновлення постраждалої під час бойових дій транспортної інфраструктури вони були залучені поряд з кількома іншими дорожніми компаніями, що вже мали тут свої виробничі бази, мобілізовану техніку та працівників.

Одночасна робота на кількох дорогах, пов’язана з частковою заміною пошкодженого асфальтобетонного покриття, дозволила компанії мати великі запаси відпрацьованого матеріалу – так званої “фрези”. Зазвичай, вона використовується у складі суміші СФОВ для влаштування подушки під асфальтобетонні шари дорожнього одягу. Але, у часи війни, “фрезу”, за погодженням із замовником, застосовують для аварійного ремонту державних доріг та влаштування тимчасових проїздів. Вона ж була використана і в даному випадку.

Крім  відновлення дороги Р-67, працівники “АВТОСТРАДИ” відремонтували на Чернігівщині також пошкоджені війною траси ♦ Р-69 “Київ-Вишгород-Десна-Чернігів” та ♦ М-02 “Кіпті-Глухів-Бачівськ”, а також деякі територіальні дороги.

Дорожня інфраструктура Чернігівщини суттєво постраждала в період активних бойових дій російсько-української війни. В області було пошкоджено 680 км. державних доріг та 25 мостів. Наразі, дорожники продовжують відновлювати та покращувати автомобільне сполучення між районами: через половину водних перешкод поблизу зруйнованих мостів вже побудовані, або споруджуються тимчасові проїзди. Над цим працюють військові мостобудівники з ДССТ МО України та цивільні компанії.

Серед інших дорожніх новин з Сіверщини на нашому сайті: днями було відкрито пряме автомобільне сполучення між Києвом та Черніговим по трасі М-01.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці група компаній “АВТОСТРАДА”:

Засфальтували тимчасовий об’їзд зруйнованого мосту на Чернігівщині.

Міст на автодорозі Р-67 “Чернігів-Ніжин-Прилуки-Пирятин” був критично пошкоджений при наступі військ окупанта на Ніжин у лютому.
? Допоки ремонт самої штучної споруди не розпочали, фахівці Автостради зробили тимчасову переправу біля мосту, яка дозволила користуватись цим автошляхом замість того, щоб об’їжджати його іншими дорогами. Тоді, у травні, ми встановили водопропускні труби, зробили земляний насип тимчасового об’їзду, вклали щебеневе покриття.
☝️ Наразі при укладанні полотна використали відфрезеруванний матеріал з інших автошляхів. Зазвичай відфрезероване асфальтне покриття використовується лише при влаштуванні основи дороги, але в даному випадку ми робимо тимчасову споруду, тож намагаємось максимально використати усі наявні на місцях ресурси.
✅ Фахівці Автостради на Чернігівщині також відновили автодорогу М-02 “Кіпті-Глухів-Бачівськ”. М-02 забезпечує сполучення між двома суттєво постраждалими від війни областями – Чернігівською та Сумською.
Відремонтували й автошлях Р-69 “Київ-Вишгород-Десна-Чернігів”. Ця дорога наразі єдиний транспортний коридор між Києвом та Черніговом. Окрім екстреного ремонту дорожнього полотна, на Р-69 зробили дві тимчасові переправи на місці зруйнованих бойовими діями мостів.
Працюємо задля перемоги!
Слава Україні! ??

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар