Чернігівська область

10 грудня 2022 року я розповів вам про те, що на Чернігівщину доставили три мостових комплекти модульних мостів виробництва французької компанії “Matière”, які були виготовлені за індивідувальним замовленням та подаровані області французькою державною гуманітарною місією. І от група компаній “АВТОСТРАДА” вже доповіла про те, що збирання двох мостових конструкцій, які дісталися їй до опрацювання, – розпочато.

“АВТОСТРАДА” вже має досвід роботи з тимчасовими легкозбірними мостами. Вона забезпечувуала монтаж та влаштування під’їздів чотирьох чеських мостів в трьоїх областях України, про що я вам розповідав раніше. Але, як зауважили в прес-службі групи, французькі мости відрізняються від чеських:

 • кожен із них спроектований за індивідуальними параметрами, під конкретний об’єкт;
 • конструкції можуть використовуватися як тимчасово, так і постійно;
 • на них вже є готове дорожнє покриття – його нанесли ще на виробництві;
 • ширина проїжджої частини дозволяє організувати повноцінний рух двома смугами, не вдаючись до реверсивного.

Для того, щоб відкрити рух тимчасовим модульним мостом, треба зробити такі роботи:

 • відремонтувати опори старих мостів, зруйнованих під час бойових дій;
 • стяжними гвинтами “Dywidag” з’єднати балки між собою;
 • влаштувати між балками зв’язки, закріпити ортотропні плити;
 • встановити змонтовані балки на підфермники та ригелі опор;
 • на крайніх балках обладнати перильне огородження;
 • насипати та заасфальтувати під’їзні шляхи;
 • забезпечити знаки організації дорожнього руху на об’єкті.

Також “АВТОСТРАДА” повідомляє, що процес підготовки та монтажу постійно супроводжує представник “Matière”, фірми-виробника мостів, Рафаель Здуняк. Також будівельні майданчики вже відвідав Перший радник Посольства Французької Республіки в Україні Бенжамен Роріг, який брав участь у огранізації доправи цього гуманітарного подарунка в Україну, та презентував ці конструкції кілька днів тому. За процесом слідкують начальник відділу штучних споруд “Укравтодору”  Микола Левчука та представники Чернігівської ОВА.

З нещодавніх новин з Чернігівщини на нашому сайті: відновлено 400-метровий міст через Десну на кордоні з Сумщиною, частково відновлений рух одним з мостів на трасі М-01, також в області продовжують капітально відбудовуватися інші мости, на початку вересня військові мостовики капітально відбудували міст через Остер у Крутах, на трасі М-02 поновлювали дорожню розміткувелися роботи з з розбирання завалів великого мосту через Десну у Корюківському районі.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар

%d блогерам подобається це: