Харківська область

За повідомленням Служби автомобільних доріг у Харківській області, на Харківщині на сьогодні виявлені та обслідувані 24 мостові споруди (мости та шляхопроводи) на державних дорогах, які були зруйновані через бойові дії. Після деокупації значної частини області, військові та цивільні дорожники і мостовики негайно приступили до відновлення транспортного сполучення дорогами та мостами.

Станом на 21 жовтня 2022 року біля 8 зруйнованих мостів через річки на державих дорогах вже влаштовані тимчасові переправи:

 • М-20 “Харків – Щербаківка” – одна переправа, розташована в межах с. Руська Лозова
 • Т-21-04 “Харків – Вовчанськ” – одна переправа, розташована в межах с. Федорівка
 • Т-21-10 “Шевченкове – Балаклія – Первомайський – Кегичівка” – одна переправа, розташована в межах с. Олексіївка
 • Т-21-17 “Дергачі – Козача Лопань – М-20” – одна переправа, розташована в межах с. Прудянка
 • Т-21-22 “Ізюм – Барвінкове” – одна переправа, розташована в межах с. Довгий Яр
 • М-03 “Київ – Харків – Довжанський (на м. Ростов-на-Дону)” – одна переправа, розташована в межах міста Чугуїв
 • Т-21-11 “Чугуїв – Печеніги – Великий Бурлук” – дві переправи, розташовані в межах с. Кочеток та с. Кицівка

Наразі, робота триває над спорудженням ще 6 тимчасових переправ. Також розбираються зруйновані конструкції на 17 штучних спорудах. Зокрема, такі демонтажні роботи тривають на автошляхах:

 • М-03 “Київ – Харків – Довжанський”
 • Т-21-11 “Чугуїв – Печеніги – Великий Бурлук”
 • Т-21-04 “Харків – Вовчанськ – КПП «Чугунівка»”

Щодня дорожники продовжують прибирати дороги від наслідків руйнувань, розбитої техніки, штучних перешкод та залишків ворожих блок-постів. Станом на вчора очищено вже більш як 450 кілометрів державних доріг. Також підрядники “Укравтодору” допомагають прибирати і комунальні вулиці населених пунків на звільнених територіях: у Ізюмі, Балаклії, Куп’янську та інших. Нажаль, інколи робота шляхових працівників може виявитися смертельною. Так, нещодавно на російській міні біля Ізюму підірвалися два працівники групи компаній “АВТОСТРАДА”, що працювали на фронтальному навантажувачі. Один з них загинув на місці, інший – по дорозі у лікарню. Навіть ретельне обстеження саперами доріг та прилеглих до них територій не гарантує повної безпеки.

Також повідомляється, що на кількох очищених від сміття дорогах найближчим часом дорожники вже готові приступити до ямкових ремонтів задля усунення бойових та експлуатаційних пошкоджень:

 • Т-21-03 “Харків – Золочів – КПП «Олександрівка»”
 • Т-21-22 “Ізюм – Барвінкове”
 • Н-26 “Чугуїв – Мілове”
 • М-03 “Київ – Харків – Довжанський”

На дорозі ♦ Т-21-10 “Шевченкове – Балаклія – Первомайський – Кегичівка” потрібне укріплення основи дорожнього одягу ЩПС та ліквідація ямковості.

В середньому на дорожні та мостові роботи в області щодня залучається до 350 працівників та до 160 одиниць дорожньо-будівельної техніки приватних компаній та інженерних військових підрозділів.

Останні новини з Харківщини на нашому сайті: у Балаклеї збирають тимчасовий міст, наданий урядом Чеської Республіки. У Вовчанському районі влаштовано тимчасову переправу біля зруйнованого мосту, дорожники продовжують прибирати державні дороги (на сьогодні прибрано більш як 450 км.) на деокупованих територіях області, розпочалися роботи з розбирання зруйнованих мостових споруд та з відновлення залізничного сполучення.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар