Балаклія, Ізюмський район, Харківська область

За повідомленням міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, біля Балаклії на регіональній дорозі ♦ Р-78 “Харків – Зміїв – Балаклія – Гороховатка” розпочалися роботи з монтажу одного з чотирьох тимчасових легкозбірних мостів, які були надані Україні урядом Чеської республіки.

Оскільки колишній міст на дорозі був знищений під час бойових дій, то новий міст має відновити сполучення міста з обласним центром. Де саме його монтують, наразі не повідомляється, але, ймовірно, це міст в самому місті через річку Балаклійка. Оскільки, інших помітних водних перешкод поряд з Балаклією в напрямку Харкова не спостерігається. Втім, це лише припущення.

Міст має збірну металеву прогонову будову довжиною 36 метрів. Повідомляється, що рух ним буде організовано в реверсному режимі. Це дає нам підстави припустити, що його конструкція буде менш потужною, ніж конструкція іншого чеського мосту, який нещодавно відкрили у Черкаській області неподалік від Канева. Розмір ферм, що їх збирають монтажники на світлинах, теж підтверджує цю думку. Досить цікаво виглядає і устойна опора майбутнього мосту на першій світлині. На ній ми бачимо встановлені перекатувальні столи, за допомогою яких прогонову будову будуть насувати через річку.

Назва підрядної організації, що робить монтаж, у повідомленні пана міністра не зазначається, але на оприлюднених світлинах на техніці з великою імовірністю вгадується брендування групи компаній “АВТОСТРАДА”. Залучення до роботи цього підрядника було б цілком обґрунтованим, оскільки саме спеціалісти цієї компанії збирали згаданий вище міст на Черкащині. Вони ж мають всі засоби для влаштування під’їзних шляхів до мостової переправи. Рух мостом планується відкрити у листопаді поточного року.

Останні новини з Харківщини на нашому сайті: у Вовчанському районі влаштовано тимчасову переправу біля зрунйованого мосту, дорожники продовжують прибирати державні дороги (на сьогодні прибрано більш як 440 км.) на деокупованих територіях області, розпочалися роботи з розбирання зруйнованих мостових споруд та з відновлення залізничного сполучення.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар