Харківська область

Дорожники з компанії «Автомагістраль-Схід» на замовлення Харківської обласної Служби автодоріг продовжують покращувати стан міжнародної траси ♦ М-03 “Київ – Харків – Довжанський” поблизу Харкова, поступово просуваючися у бік Полтави. М-03 називають “дорогою життя”, оскільки вона з’єднує обласний центр з найближчою Полтавою та прямує на Київ. Російські терористи продовжують щоденно обстрілювати Харків. Але “східна столиця” України стійко тримається, і надійне транспортне сполучення її з тилом дозволяє витримувати ворожі удари та евакуювати мирне населення.

На ділянці від Харкова до харківського музею авіації дорога має першу категорію, тобто два незалежні напрямки, що відокремлюються один від одного роздільною смугою. В межах програми “Велике будівництво” планувалося найближчим часом всю трасу від Харкова до межі Полтавщини реконструювати до першої категорії, як це вже було зроблене у Полтавській та Київській областях. Але, велика війна вістрочила ці плани. Також у 2022-році дорожники мали капітально відремонтувати під’їзні шляхи до Харкова. Саме там, де зараз вимушені робити аварійний ямковий ремонт.

Попередня новина з Харківщини від 6 липня наразі стосувалася завершеної ділянки робіт від с. Новий Коротич до смт. Пісочин, тобто, до передмістя Харкова. Нині ж дорожники відзвітували про відновлення 2-кілометрової ділянки в межах Нового Коротича у бік Харкова. Точніше, 2 кілометри – це лише загальна протяжність дороги, яку їм довелося викласти суцільним шаром асфальтобетону, оскільки там було дуже багато пошкоджень. Там же, де є можливість, на суміжних ділянках, дорогу ремонтують латками з гарячого асфальтобетону та пневмо-струменевим методом. Також на ділянці були відновлені та укріплені узбічча. Одночасно ремонтні бригади проводять коригування пошкодженого земполотна та ремонт бар’єрної огорожі, а також поновлюють дорожну розмітку на ділянках, де вже завершені ремонтні роботи по проїжджій частині.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Харківській області:

Поліпшуємо «дорогу життя» Харківської області: заасфальтували проблемну ділянку дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський в межах н.п Коротич

?У часи бойових дій автомобільна дорога М-03 стала «дорогою життя». Вона надзвичайно важлива для життєдіяльності Харківщини, тож забезпечення швидкого і безпечного пересування нею є одним з пріоритетів роботи дорожників.
?На ділянці дороги в бік Харкова (км 466+880 – км 468+420) виконано роботи з фрезерування зношеного асфальтобетонного покриття, влаштовано суцільні шари асфальтобетону на ділянках з найбільшою руйнацією дорожнього покриття загальною протяжністю 2 км, а також укріплено узбіччя. Незабаром планується нанесення горизонтальної дорожньої розмітки на зазначеній ділянці, вже проведені підготовчі роботи з маркування.
?‍♂️Роботи виконувала підрядна організація ТОВ «Автомагістраль-Схід».
▶️Нагадаємо, у 2022 році планувався капітальний ремонт ділянки дороги М-03 від с. Новий Коротич до смт Пісочин, та вторгнення окупантів змусило відкласти всі масштабні роботи. Службою було прийнято рішення провести роботи з аварійного ремонту ділянок з найбільшою руйнацією дорожнього покриття, який не потребує проєктної документації та значно дешевший за капітальній ремонт.
?Наразі на інших ділянках зі старим дорожнім покриттям автошляху М-03 продовжуються роботи з ліквідації ямковості гарячим асфальтобетоном та струменевим методом. Паралельно дорожники виконують роботи з ремонту бар’єрного огородження та ліквідацї руйнуваннь земляного полотна, а також поновлюють дорожню розмітку.
❗️ Наголошуємо, що у зв’язку з агресією росії проти України свою роботу зосередили виключно на експлуатаційному утриманні автошляхів державного значення. Всі будівельні та ремонті проєкти поставили на паузу до нашої Перемоги.
Виконуємо роботи, які є вкрай необхідними, для того щоб не було аварійності і аварійної ямковості. Враховуючи складне економічне становище в країні під час военного стану, використовуємо як умога менше коштів і спрямовуємо їх лише для підтримання безпечного проїзду.
?Просимо водіїв звертати увагу на попереджувальні знаки та дотримуватися правил безпеки дорожнього руху. Закликаємо усіх бути обачними, адже в області тривають бойові дії.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар