Вишгородський район, Київська область

Трагедія сталася під час грози 29 червня 2022 року на Київщині. В міст через річку Ірпінь біля с.Демидів на трасі Р-02 “Київ – Іванків – Ковель” (Ковельська траса), який нещодавно був відновлений після того, як його було знищено під час оборони Києва, – влучила блискавка. Це викликало детонацію інженерних зарядів, які були встановлені під мостом для його підриву у випадку повторного наступу російських загарбників на Київ.

Задля безпеки столиці та її передмість, всі мости на оточуючих її дорогах підготовлені до термінового знищення у разі виникнення небезпеки. Це не обов’язково може бути мінування: військові інженери використовують широкий арсенал технічних засобів та методів. Де та які з них застосовуються є військовою таємницею. Зазвичай, переміщення такими мостами вважається безпечним, але у даному випадку негода спиричинила виникнення форс-мажору. Внаслідок вибуху є один загиблий та двоє поранених, що на сьогодні підтвердила Київська ОВА. Компетентні органи наразі проводять необхідні слідчі дії для з’ясування всіх обставин інцеденту. За фактом загибелі людини відкрито кримінальне провадження за статтею 115 ККУ “Умисне вбивство”, повідомляє Суспільне.

На цей час міст повністю зруйновано. Рух транспорту переправою обмежено: для проїзду відкритий старий міст, що знаходиться поряд та раніше був визнаний аварійним. Але пропускають ним лише спецтранспорт та машини, що доставляють хліб. У зв’язку з цим “Укравтодор” рекомендує наступні шляхи об’їзду: легковий транспорт може рухатись дорогою М-07 “Київ – Ковель – Ягодин”, а вантажівкам масою понад 10 тонн варто скористатися альтернативним маршрутом об’їзду (див. схему).

30 червня під час загальнонаціонального телеефіру начальник Вишгородської районної військової адміністрації Олексій Данчин повідомив, що міст знов відновлять протягом трьох тижнів.

“Наразі відсутнє нормальне транспортне сполучення між Вишгородською і Димерською та іншими громадами. Наше завдання – максимально швидко відновити роботу мостової переправи. Ми розуміємо, що Іванківська, Поліська і Димерська громади: їх основний потік транспорту до міста Києва. І вони зараз можуть добиратися до Києва або через Бородянку, або через Гостомель.”, – зазначив Данчин.

Цю новину повідомили різні новинні Telegram-канали (зокрема, на цих взяті інформація та світлини), а згодом розповсюдили та доповнили інші електронні ЗМІ. Деякі джерела називають автором наведених тут світлин Голову Димерської територіальної громади Володимира Підкурганного.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар