Чернівецький район, Чернівецька область

Дорога Т-26-08 "Сторожинець – КПП «Красноїльськ»" © GoogleЗа повідомленням заступника міністра інфраструктури України Мустафи Найєма, на 10 листопада 2022 року заплановане довгоочікуване відкриття нового міжнародного пункту пропуску на україно-румунському кордоні «Красноїльськ – Вікову де Сус», до якого зараз також завершують ремонтувати територіальну дорогу ♦ Т-26-08 “Сторожинець – КПП «Красноїльськ»”.

За інформацією високопосадовця, наразі пункт пропуску вже повністю готовий до відкриття. Облаштовано все необхідне: будівлі та приміщення, майданчики, зв’язок, робочі місця для людей, освітлення. Зроблене прибирання та благоустрій. Залишилося лише підняти державні прапори і дати старт руху транспорту. Також пан заступник міністра повідомив про досягнуті з румунською стороною домовленості щодо цілодобової роботи пункту пропуску.

Як я вже розповідав раніше, попередньо пункт мав забезпечувати рух через державний кордон пішоходів та легкових автівок. Але, через повномасштабну збройну агресію росії проти України, суттєво зминилася логістична концепція. Тож, за погодженням та за сприяння румунської сторони, МПП було вирішено зробити повноцінним вантажно-пасажирським. Відкриття цього пункту має розвантажити сусідній МПП «Порубне – Сірет».

Реконструкцію МПП «Красноїльськ» розпочали у 2013 році. Але, у 2016 році роботи припинилися. Лише у 2021 році проект реанімували. Також розпочали ремонтувати “вбиту” дорогу Т-26-08, що сполучала б МПП з Чернівцями через Сторожинець. Через відсутність нормальної дороги пункт пропуску, свого часу,  припинив роботу. Частково збудувати інфраструктуру МПП та відремонтувати окремі ділянки дороги вдалося у минулому році. Через початок російського вторгнення роботи знову призупинили. Але, завдяки міжнародному проекту “Відкритий кордон”, нарешті, пункт пропуску та під’їзди до нього вдалося привести у стан готовності. Завершено капітальний ремонт 7 км. дороги Т-26-08, решту зараз вже доремонтовують.

За оновленою інформацією, запускати рух транспорту через кордон у пункті пропуску «Красноїльськ – Вікову де Сус» планується в три етапи:

  • з 10 листопада буде дозволено проїзд легкових транспортних засобів
  • трохи пізніше почнуть поропускати транспорт вагою до 7,5 тонн та порожні вантажівки;
  • після того, як румунська сторона обладнає відповідну інфраструктуру та дорожнє покриття зі свого боку, пункт пропуску запрацює як повноцінний вантажний перехід.

Останнім часом з Чернівецької області ми мали такі новини: у буковинських Карпатах почали реконструювати під’їзди до МПП “Шепіт”, заасфальтований один проїзд мосту у Сторожинці, кілька послідовних новин про відновлений середній поточний ремонт дороги, що сплолучає Чернівці через Сторожинець з майбутнімПП “Красноїльськ”, який розташований на румунському кордоні. Також повідомлялося про реконструкцію ще одного пункту пропуску – «Дяківці» біля МПП «Порубне».

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар