Чернівецький район, Чернівецька область

Дорога Т-26-08

23 березня 2023 року я проінформаував вас, що після зимової перерви відновилися роботи на 7-кілометровій ділянці першої на Буковині цементобетонної дороги, яку побудували наприкінці минулого року через селище Красноїльськ до нового міжнародного пункту пропуску “Красноїльськ”, який відкрився у листопаді 2022 року на україно-румунському кордоні. Ця ділянка – частина територіальної дорозі ♦ Т-26-08 “Сторожинець – КПП «Красноїльськ»”, капітальний ремонт якої тривав з 2021 року.

Згодом прес-служба компанії “Автомагістралі-Південь”, яка є виконавцем цих робіт на замовлення Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області, оприлюднила допис з деякими деталями, що стосуються переліку робіт, які зараз виконуються на дільниці.

Як я вже розповідав, основний проїзд дороги до нового МПП «Красноїльськ – Вікову де Сус» побудований в цементобетоні, або так званому “важкому бетоні” минулоріч. При цьому існуючу дорогу, яка мала ще гравійне (!) покриття, розширили і посилили, включно з основою. Верхній шар покриття з цементобетону дорожньої марки В25 (М350) завтовшки 23 см влаштували на всю 7-метрову ширину проїзної частини. Крім центрального проїзду також зробили примикання другорядних доріг та понад 40 в’їздів у двори. Технічний рух дорогою до МПП відкритий також ще у грудні минулого року.

Але певні роботи організаційно, або за вимогами технології процесів бетонування, – не встигли зробити до настання зимових холодів. Саме такі роботи і розпочали виконувати в середині березня. В цьому сезоні компанія завершує проект: влаштовує систему водовідведення, тротуари та іншу інфраструктуру зон для відпочинку, встановлює металеве бар’єрне огородження. Виконується планування та озеленення відкосів та інші роботи з благоустрою.

Новий пункт пропуску «Красноїльськ» в перспективі має пропускати до 500 автівок на добу і працювати, як повноцінний вантажно-пасажирський. Тобто, навантаження на проїжджу частину, узбіччя та майданчики для відпочинку та відстою вантажного транспорту будуть значними. Я вже розповідав вам, з яких міркувань було ухвалене рішення про будівництво цієї ділянки дороги саме у “важкому бетоні”. Але прес-служба підрядника додала до цього і додаткові обґрунтування. Отже, місцевість, якою проходить ділянка, має складний рельєф: спуски, підйоми та “серпантини”, що призводить до додаткового збільшення навантаження на дорожнє покриття. Особливо у спекотну пору року. Крім того, вибір цементобетону дозволив мінімально використовувати імпортні матеріали.

Компанія має досвід у будуванні бетонних доріг в інших областях України, відповідну техніку, фахівців та 5 власних цементобетонних заводів. Отже робота була виконана професійно та без зайвих витрат. Ремонт дороги Т-26-08 фінансується у межах міжнародного проєкту «Відкритий кордон», який був ініційований Президентами України та Польщі у 2022 році та реалізовується Міністерством відновлення України (колишнє МінІнфраструктури).

З Буковини мали такі останні новини на нашому сайті: в Глиниці тривають підготовчі роботи до будівництва тимчасовго мосту через Прут на дорозі Т-26-07, мали зведення новин з реконструкції ділянки гірської карпатської дороги до КПП “Шепіт”, наприкінці зими, користуючись сприятливою погодою, наводили лад одразу на трьох дорогах області, у лютому 2023 року на Буковині відкрився ще один новий міжнародний пункт пропуску в Румунію. 25 кілометрів узбіч, пошкоджених вантажівками, відновлювали до МПП “Порубне”,  про хід ремонту гірської дороги до МПП “Шепіт” у 2023 році, ремонт мосту в Сторожинці завершено.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар