Чернівецький район, Чернівецька область

Дорога Т-26-08

З початку квітня не мали свіжих новин з будівництва 7-кілометрової ділянки першої на Буковині цементобетонної дороги, проїзну частину якої на замовлення Служби відновлення у Чернівецькій області ще минулого року побудувала компанія “Автомагістраль-Південь” до нового міжнародного пункту пропуску “Красноїльськ”. Йдеться про частину територіальної дороги ♦ Т-26-08 “Сторожинець – КПП «Красноїльськ»”, капітальний ремонт якої тривав з 2021 року. Але відсутність новин не означає відсутності роботи. А роботи тут продовжуються досить масштабні.

Я вже зазначав раніше, що дорога побудована у передгірській доволі горбистій місцевості, де багато затяжних спусків та підйомів. Також і над дорогою нависають пагорби з дуже великою площею водозбору. Через це для нормального функціонування та збереження дороги довелося будувати доволі складну та розгалужену систему водовідведення. Саме її влаштуванням вже кілька місяців і займаються дорожники. Про цю роботу йдеться у свіжому дописі, розповсюдженому замовником будівництва, обласною Службою відновлення.

Отже, крім бетонування по місцю за допомогою спеціалізованного обладнання, або встановлення готових водовловлювальних та водовідводних лотків, бордюрів, водоскидів тощо, які зазвичай ми зустрічаємо на більшості доріг, тут знадобилися додаткові технічні заходи. Як ми бачимо на оприлюднених Службою світлинах, уздовж дороги доводиться робити протяжні кювети та водовідводні канави. При цьому частина з них відводить воду з дорожнього полотна на відстань, де вона не зможе зашкодити та перезволожити або розмити земполотно дороги. Інші ж навпаки вловлюють та відводять великі маси дощової води з навколишніх схилів, та не дають їй потрапити на дорогу або під неї.

Частина водовідводних канав бетонується за місцем. Для влаштування інших, так званих “швидкотоків”, – застосовуються готові залізобетонні вироби заводського виробництва. Доречі, на даному проекті ми зустрічаємо залізобетонні елементи системи водовідведення виробництва компанії ТОВ “БетонЕнерго”, завод якої знаходиться в Київській області і постійні глядачі мого каналу минулого літа мали змогу подивитися, як відбувається виготовлення подібних виробів за допомогою сучасної італійської вібромашини. Також, з незвичного на такій дорозі, ми бачимо переливні та комутаційні колодязі та дощоприймачі на тротуарах.

Крім системи відведення дощової води, дорожники продовжують займатися укріпленням узбіч, облаштуванням тротуарів на підходах до пункту пропуску, влаштуванням парапетного та бар’єрного огородження, благоустроєм навколишньої території.

Нагадаю, що основний проїзд з примиканнями та з’їздами 7 кілометрів дороги від селища Красноїльськ до нового МПП «Красноїльськ – Вікову де Сус» побудований в цементобетоні, або так званому “важкому бетоні”. Це була ділянка реконструкції старої гравійної дороги, яку розширили, посилили основу на перетворили на сучасну “бетонку”. Таке рішення обумовлене складним рельєфом місцевості та значними транспортними навантаженнями на дорогу, які очікуються тут відколи пункт пропуску «Красноїльськ» запрацює на проектну потужність. В нормальному режимі він має пропускати до 500 автівок на добу і працювати, як повноцінний вантажно-пасажирський. Зараз рух дорогою відкритий, але пункт працює на перетин кордону лише легковим транспортом та порожніми вантажівками, в очікуванні, поки румунська сторона дообладнає належним чином свою прикордонну інфраструктуру. Ремонт дороги Т-26-08 фінансується у межах міжнародного проекту «Відкритий кордон».

Останні новини з Буковини на нашому сайті: розповідав, як в Глиниці на дорозі Т-26-07 будують тимчасовий міст через Прут (+відео-огляд),  мали зведення новин з реконструкції ділянки гірської карпатської дороги до КПП “Шепіт”, наприкінці зими, користуючись сприятливою погодою,  наводили лад одразу на трьох дорогах області, у лютому 2023 року на Буковині відкрився ще один новий міжнародний пункт пропуску в Румунію. 25 кілометрів узбіч, пошкоджених вантажівками, відновлювали до МПП “Порубне”,  про хід ремонту гірської дороги до МПП “Шепіт” у 2023 році, в листопаді 2022 року відкрився на україно-румунському кордоні “Красноїльськ”, ремонт мосту в Сторожинці завершено.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар