Чернівецький район, Чернівецька область

Дорога Т-26-08 "Сторожинець – КПП «Красноїльськ»" © GoogleЗа повідомленням Міністерства інфраструктури України, найближчим часом у Чернівецькому районі буде частково відкритий новий міжнародний пункт пропуску на україно-румунському кордоні «Красноїльськ – Вікову де Сус», до якого зараз також ремонтують територіальну дорогу ♦ Т-26-08 “Сторожинець – КПП «Красноїльськ»”.

Повідомляється, що роботи з реконструкції пункту пропуску та облаштування допоміжної інфраструктури  вийшли на фінальний етап. На сьогодні будівельна готовність пункту пропуску складає 95%. Попередньо пункт мав забезпечувати рух через державний кордон пішоходів та легкових автівок. Але, через повномасштабну збройну агресію росії проти України, суттєво зминилася логістична концепція. Тож, за погодженням та за сприяння румунської сторони, МПП було вирішено зробити в тому числі і вантажним. Очікується, що відкриття цього пункту в такому форматі суттєво розвантажить сусідній МПП «Порубне – Сірет».

МПП «Красноїльськ – Вікову де Сус» розпочали реконструювати ще у 2013 році. Але, у 2015 роботи суттєво уповільнилися, а у 2016 припинилися зовсім. Лише у 2021 році їх вдалося відновити. Разом з тим активно розпочали ремонтувати геть “вбиту” дорогу Т-26-08, що прямувала до майбутнього МПП. Власне, саме через відсутність проїзної дороги, свого часу, пункт пропуску припинив свою роботу. Частково збудувати інфраструктуру МПП та відремонтувати окремі ділянки дороги вдалося протягом минулого року. Але роботи були не завершені. Через початок великої війни, на деякий час вони знову призупинилися. Коли ж військова ситуация в країні стабілізувалася та були проаналізовані наявні потреби та можливості, роботи з створення МПП та під’їздів до нього були долучені до міжнародного проекту “Відкритий кордон” з розбудови мережі транскордонних переходів “Україна – ЄС”, який реалізує  Міністерство інфраструктури України разом з іноземними урядами-партнерами.

Про два нових міжнародних пункти пропуску на Буковині, які найближчим часом планується відкрити після реконструкції, я розповідав нещодавно. Одним з них стане саме «Красноїльськ – Вікову де Сус». Також, завдяки сумлінній праці прес-служби Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області, ми можемо майже в режимі онлайн слідкувати за перебігом ремонтних робіт на дорозі Т-26-08, яка буде сполучати Чернівці через регіональну трасу Р-62 з майбутнім пунктом пропуску. Крім, власне, дороги, на ній також відновлюють мости (зараз відомо про роботи у Сторожинці та Чудеї) та домопіжні об’єкти, такі, як світлофорні комплекси на жвавих перехрестях цієї траси.

Також повідомляється, що запускати рух транспорту через кордон у пункті пропуску «Красноїльськ – Вікову де Сус» планується в два етапи:

  • у жовтні, тобто найближчими днями, буде дозволено проїзд транспортних засобів вагою до 7,5 тонн та порожніх вантажівок;
  • після завершення робіт з румунської сторони пункт пропуску запрацює як повноцінний вантажний переїзд.

З Буковини останім часом мали такі новини: кілька новин з ремонту цієї ж дороги Т-26-08, зокрема про хід ремонних робіт на двох мостах – у Чудеї та Сторожинці. Також є зовсім свіжа новина з Буковинських Карпат: тут розпочали реконструкцію під’їздів до МПП “Шепіт” на україно-румунському кордоні. Ремонтують дорогу Р-63, яка прямує одразу до трьох міжнародних пунктів пропуску на україно-молдовському кордоні, запрацював перший на Буковині WIM-комплекс зважування в русі.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар