Чернівецький район, Чернівецька область

Дорога Т-26-08 "Сторожинець – КПП «Красноїльськ»" © GoogleЧернівецька обласна САД ні на день на залишає нас без новин щодо перебігу середнього поточного ремонту територіальної дороги ♦ Т-26-08 “Сторожинець – КПП «Красноїльськ»”, який розпочався у минулому році, був призупинений через російську агресію, а зараз робити вдалося відновити. Наразі маємо дві свіжі новини. На ділянці дороги, що зараз перебуває в роботі, завершили влаштування основи дорожнього одягу та вклали перший шар асфальтобетону. А в селі Чудей, де зараз ремонтується міст через однойменну річку, також модернізований світлофорний об’єкт регулювання руху.

Отже, тепер докладніше про обидві новини. Дорога Т-26-08 сполучає Чернівці через регіональну трасу Р-62 з міжнародним пунктом пропуску «Красноїльськ» на україно-румунському кордоні, який наразі теж реконструюється у вантажно-пасажирський. Ремонтні роботи на дорозі були розпочаті у 2021 році в межах національної програми “Велике Будівництво”. Але, через російсько-українську війну, були призупинені. Тепер, через важливість цього автошляху для міжнародної логістики у військовий час, середній поточний ремонт його відновився. Роботи, на замовлення Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області, проводить дорожня компанія ТОВ «ШБУ-77».

Дорога перебувала у незадовільному стані, тому зараз її ладнають відповідно до сучасних стандартів. Вона розширюється: було влаштувано дорожню основу з кількох шарів шебенево-піщаної суміші (ЩПС) з додаванням “фрези” (вторинний матеріал, що отримується при фрезеруванні старого зношеного дорожнього покриття), цементу та необхідних технологічних добавок. Після цього на підготовлену основу вже встелили 12-сантиметровий шар великозернистого асфальтобетону. Незабаром дорожники розпочнуть вкладати верхній фінальний шар асфальтобетону, що матиме товщину 5 см. Таким чином, загальна товщина конструктиву автошляху після ремонту сягатиме 41 см. Ця робота зараз проводиться на відтинку дороги від села Чудей до селища Красноїльськ.

Також повідомляється, що, крім асфальтування, підрядник проводить супутні роботи на ділянці між населеними пунктами Буденець та Красноїльськ. Зокрема, укріплюють узбіччя, поглиблюють кювети, роблять з’їзди, лагодять штучні споруди та влаштовують систему водовідведення.

Тим часом, у селі Чудей на перехресті цієї ж дороги провели реконструкцію свідлофорного об’єкту. Тепер він складається з 16 світлофорів — пішохідних і транспортних. Замість старих лампових світлофорних приладів встановили нові – світлодіодні, що використовують значно менше електроенергії і які набагато краще видно здалека. В тому числі, і у сонячний день. Крім того, пішохідні світлофори оснащені звуковим супроводом, аби люди із вадами зору могли спокійно та без перешкод перейти дорогу. А також таймерами зі зворотнім відліком часу.

З Буковини останім часом мали такі новини: кілька новин з ремонту цієї ж дороги Т-26-08, зокрема про хід ремонних робіт на двох мостах – у Чудеї та Сторожинці. Також є зовсім свіжа новина з Буковинських Карпат: тут розпочали реконструкцію під’їздів до МПП “Шепіт” на україно-румунському кордоні. Ремонтують дорогу Р-63, яка прямує одразу до трьох міжнародних пунктів пропуску на україно-молдовському кордоні, запрацював перший на Буковині WIM-комплекс зважування в русі.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар