Чернівецький район, Чернівецька область

Дорога Т-26-08

Продовжуємо слідкувати за ремонтом мосту через річку Сирет у Сторожинці на територіальній дорозі ♦ Т-26-08 “Сторожинець – КПП «Красноїльськ»”. Попередню новину з нього мали 18 жовтня, коли мостовики з компанії ТОВ “Синергія міст” (мостобудівельнний підрозділ ТОВ «ШБУ-77», яке є генеральним підрядником ремонту всієї дороги) завершували бетонування розподільчої плити на правій стороні мосту та встановлювали деформаційні шви. І ось сьогодня маємо добру звістку від Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області, яка є замовником ремонту, про те, що роботи на правому проїзді наближаються до свого завершення.

Отже, до роботи вже взялися дорожники з «ШБУ-77», які влаштували на мості двошарове покриття з дрібнозернистого асфальтобетону у нижньому шарі та з ЩМА-20 (щебенево-мастичний асфальт з середнім розміром щебеневого зерна 20 мм.), – у верхньому. В свою чергу, мостовики опорядкували тротуар. У загальному підсумку, на мості були виконані наступні роботи:

  • заармовано розвантажувальну плиту мосту;
  • влаштовано монолітну залізобетонну плиту;
  • нанесено гідроізоляційний шар;
  • влаштовано деформаційні шви;
  • влаштовано систему водовідведення;
  • влаштовано двошарове асфальтобетонне покриття;
  • відновлено тротуарну частину;
  • встановлено перильне огородження.

Тепер, після завершення ремонтних робіт на правій смузі, підрядник розпочне виконувати той самий перелік робіт і на лівому проїзді. Крім того, будуть відновлені підходи до мостової споруди. Нагадую, що ремонт проводиться без пререкриття руху і транспорт рухається по вільній стороні у реверсному режимі.

Згідно відомостей, що надала Чернівецька обласна САД, міст у Сторожинці був побудований у 1963 році. Востаннє він ремонтувався у 1984-му, тобто протягом 38-ми років його експлуатували без будь-якого оновлення. Споруда має протяжність 68 метрів. Я вже розповідал у попередніх статтях по цьому об’єкту, що мешканцям Сторожинця протягом останніх років не дуже щастило з мостами. Міст на дорозі Т-26-08 до недавнього часу був єдиним автомобільним мостом через Сирет у місті. Є ще один пішохідний підвісний міст і один комунальний автомобільний, який багато років стояв зруйнованим. Лише у 2021 році його нарешті відбудували. Тому цей міст має для сторожинчан особливе значення, бо довгі роки був для них своєрідним “мостом життя”.

Дорога Т-26-08 сполучає Чернівці через регіональну трасу Р-62 з міжнародним пунктом пропуску «Красноїльськ» на україно-румунському кордоні, який найближчим часом буде частково відкрито для руху транспорту після тривалої реконструкції. Цей МПП має стати вантажно-пасажирським і його запуск, який планується у два етапи, суттєво розвантажить сусідній МПП «Порубне – Сірет». Ремонтні роботи на дорозі були розпочаті у 2021 році в межах національної програми “Велике Будівництво”. Але, через російсько-українську війну, вони були призупинені. Тепер, через важливість цього автошляху для міжнародної логістики у військовий час, середній поточний ремонт його відновився. Також на цій дорозі ремонтують міст у с.Чудей, про який я теж давав кілька новин у жовтні. А нещодавно повідомлялося, що у Чудеї був модернізований світлофорний об’єкт та влаштоване асфальтування на певній ділянці дороги.

З Буковини останім часом мали такі новини: ремонтують ділянку гірської дороги Т-26-01, ремонтують дорогу Р-63, яка прямує одразу до трьох міжнародних пунктів пропуску на україно-молдовському кордоні, запрацював перший на Буковині WIM-комплекс зважування в русі, на дорозі Н-03 “Житомир – Чернівці” оновлювали дорожню розмітку, на гірській дорозі Т-26-01 в Карпатах тривало будівництво підпірної стіни з габіонів.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар