Чернівецький район, Чернівецька область

Два тижні тому я повідомив про початок робіт з монтажу тимчасового мосту через річку Прут між селами Глиниця та Дубівці, що на Буковині. І ось Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області, що є замовником будівництва, повідомила, як просуваються ці роботи.

На майданчику працюють техніка та фахівці групи компаній “АВТОСТРАДА”, які мають не лише великий досвід у мостобудуванні та дорожньому будівництві взагалі, але й протягом воєнного часу набули спеціфічний досвід роботи саме з тимчасовими модульними мостами, які надають Україні наші міжнародні партнери. Саме такий міст типу acrow/bailey, який передбачає можливість пересуватися ним важким вантажівкам, наша країна отримала від Норвегії. З цих металевих конструкцій буде зібрано прогонову будову довжиною 120 метрів, що є, поки що, найдовшим модульним мостом, що влаштовується в нашій країні.

Сьогодні роботи на майданчику відбуваються переважно земляні: триває розчистка території під влаштування підходів до мосту та для складального майданчику, прокладаються під’їзні шляхи до тимчасової споруди. Мостовики готуються до влаштуваня буронабивних паль та ригелів. Вочевидь, опорами мосту будуть палі-стійки в металевій оболонці, просто на яких будуть бетонуватися ригельні насадки. Це дозволить зробити все швидко та з мінімальними витратами. В той же час подібні опори добре зарекомендували себе на гірських річках, де періодичні повені, що несуть з гір каміння, стовбури дерев та купу сміття, – часто зносять інші мостові конструкції. Одразу після влаштування опор мостобудівельники розпочнуть збирати прогонову будову, яка чимось подібна до конструктора та може складатися без застосування спеціальної будівельної техніки.

До цього об’єкту було багато нарікань з боку місцевих мешканців та транзитних перевізників. Адже міст розташований на дорозі ♦ Т-26-07 “Кіцмань – Сторожинець – Глибока – Опришени з під’їздом до станції «Вадул-Сірет»”, що є частиною важливого транспортного коридору до Румунії. Відсутність мосту значно ускладнює як місцеву, так і міжнародну логістику, оскільки тепер автівкам доводиться робити величезний гак, прямуючи рекомендованими “Укравтодором” об’їздами. Тимчасовий технологічний міст з насипним під’їздом, яким дозволяють користуватися мешканцям навколишніх сіл, періодично розмивається та підтоплюється водами Прута.

Аварійний міст побудови 1959 року був розібраний тут восени 2021 році, коли в рамках національної програми “Велике будівництво” стартувала його реконструкція. Про цей міст я докладно розповідав у попередній новині. Але російська навала завадила розпочати спорудження нової мостової переправи. Оскільки тепер проект потребує коригування проектно-кошторисної документації, що займе певний час, Агентство відновлення (колишній “Укравтодор”), за підтримки Міністерства інфраструктури України, віднайшло тимчасове рішення, яке має зняти соціальну напругу та вирішити транспортну проблему доти, доки стане можливим побудувати нарешті новий постійний міст.

З Буковини останім часом мали такі новини: наприкінці зими, користуючись сприятливою погодою, наводили лад одразу на трьох дорогах області, у лютому 2023 року на Буковині відкрився ще один новий міжнародний пункт пропуску в Румунію. 25 кілометрів узбіч, пошкоджених вантажівками, відновлювали до МПП “Порубне”,  про хід ремонту гірської дороги до МПП “Шепіт” у 2023 році, ремонт мосту в Сторожинці завершено, на під’їзді до МПП “Красноїльськ” побудували 7 кілометрів бетонної дороги, дорожники обладнали делініаторами аварійно-небезпечне перехрестя на дорозі Н-03.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар

%d блогерам подобається це: