Чернівецький район, Чернівецька область

Дорога Т-26-08

Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області традиційно тримає нас в курсі перебігу ремонтних робіт на дорозі ♦ Т-26-08 “Сторожинець – КПП «Красноїльськ»”. З моменту нещодавнього відкриття  нового МПП «Красноїльськ – Вікову де Сус», питання стало більш актуальним. Адже, в бік пункту перетину кордону тепер цілодобово прямує великий потік транспорту.

Генеральний підрядник ТОВ «ШБУ-77» та його мостобудівельний підрозділ ТОВ “Синергія міст” працюватимуть, доки дозволять погодні умови. Протягом осені, з моменту відновлення робіт, дорожники та мостовики встигли зробити наступне:

  • на протязі 19,5 км. дороги укріплено основу дорожнього покриття методом холодної регенерації;
  • влаштовано  вирівнюючий шар асфальтобетону на тих же 19,5 км.;
  • верхній шар покриття з ЩМА (щебенево-мастиковий асфальтобетон) влаштовано на 4,1 км.;
  • укріплено узбіччя на ділянці 18 км.;
  • замінено 78 залізобетонних водопропускних труб на примиканнях другорядних доріг;
  • влаштовано нове покриття на 120 примиканнях та місцевих з’їздах;
  • завершено ремонт мосту у селі Чудей;
  • завершені бетонувальні роботи на мості у місті Сторожинець. Права частина мосту вже заасфальтована та нею здійснюється рух транспорту.

Зараз на дорозі триває ремонт мосту у Сторожинці. В роботі – лівий проїзд. Наразі на ньому почали вкладати асфальтобетонне покриття. Перед цим була влаштована гідроізоляція споруди. Паралельно мостовики облаштовують тротуарну частину, встановлюють нове бар’єрне та перильне огородження.

Одночасно з ремонтом мосту, на самій дорозі Т-26-08 дорожники виконують роботи з розчитки та поглиблення кюветів, подальшого влаштування примикань другорядних доріг та укріплення узбіч. Зараз рух транспорту Сторожинецьким мостом та ділянками дороги, де проводяться роботи, здійснюється в реверсному режимі.

Ремонтні роботи на дорозі  Т-26-08 розпочалися у 2021 році в межах національної програми “Велике Будівництво”. Тоді ж, коли відновилося, після кількарічної перерви, будівництво МПП “Красноїльськ” на україно-румунському кордоні. Певну частину робіт встигли виконати до початку російської навали. Наприкінці 2021, в межах ремонту, демонтували старе асфальтобетонне покриття на правому проїзді Сторожинецького мосту.  Але, через російсько-українську війну, всі роботи були призупинені. Восени 2022 роботи були відновлені. Спочатку, в межах експлуатаційного утримання, а згодом держава офіційно відновила фінансування середнього поточного ремонту, з огляду на важливість цієї дороги для транскордонної логістики у військовий час. Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області має намір якомога швидше завершити ремонт повністю, але, з оглядом на погодні умови. Адже, якість робіт не має постраждати від поспіху.

З Буковини останім часом мали такі новини: дорожники обладнали делініаторами аварійно-небезпечне перехрестя на дорозі Н-03. Ремонтують ділянку гірської дороги Т-26-01 – під’їзд до МПП “Шепіт”, запрацював перший на Буковині WIM-комплекс зважування в русі, на гірській дорозі Т-26-01 в Карпатах тривало будівництво підпірної стіни з габіонів.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар