Карпати, Вижницький район, Чернівецька область

В буковинських Карпатах триває реконструкція 2-кілометрової ділянки під’їзної дороги до КПП «Шепіт – Ізвоареле Сучевей», як частини дороги ♦ Т-26-01 “Чернівці – Вашківці – Путила – КПП «Руська»”. На початку листопаду ми мали останню новину звідти. Сьогодні Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області поділилася свіжими подробицями ходу ремонтних робіт.

У межах реконструкції ділянки передбачено комплекс певних інженерних заходів. Підрядник, франківська компанія ТОВ “ПБС”, зараз зосередив зусилля на будівництві підпірних стінок над рікою Сучава.

Перша підпірна стінка готова на 75%. Дорожники вже приступили до спорудження другої, загальною протяжністю 222 метри. Щоб укріпити земляне полотно, влаштують від 3 до 6 рядів габіонних ящиків. Всього на об’єкті збудують 9 підпірних стінок.

Одночасно ремонтуються два мости: верховий та низовий. Протяжність першого складає майже 11,5 метрів, а другого – 8 м.

На верховому мості:

  • облаштовано тимчасову об’їзну дорогу;
  • демонтовано прогонову будову мостової споруди;
  • підсилено фундаменти опор;
  • тривають підготовчі роботи для монтажу 6 балок нової прогонової будови.

На низовому мості:

  • влаштовано тимчасовий проїзд;
  • повністю розібрано старий міст;
  • влаштовано котлован для лівобережної опори;
  • зроблена опалубка і заармовано фундамент лівобережної опори;
  • підрядник проводить підготовчі роботи для бетонування розтверку лівобережної опори.

Аналогічні роботи будуть проведені і на протилежній частині мосту.

Пункт пропуску «Шепіт» не працював з 2010 року, відколи Румунія увійшла до ЄС. Також його функціонування, як автомобільного, було неможливим  через відсутність проїзної дороги до нього. Реконструкцію намагатися розпочати в межах міжнародного проекту «Покращення транспортної інфраструктури у транскордонному регіоні Чернівці – Сучава (Шепіт – Ізвоареле Сучевей)» в рамках Спільної операційної програми Румунія – Україна 2014-2020 рр., але реальні кроки в цьому напрямку почалися лише в 2022 році. Згодом планують відкрити і оновлений МПП «Шепіт – Ізвоарелє Сучевей», який вигідний і для України, і для Румунії.

З Буковини останім часом мали такі новини: на під’їзду до МПП “Красноїльськ” побудували 7 кілометрів бетонної дорогизведення щодо ремонтних робіт на дорозі “Сторожинець – КПП “Красноїльськ”, дорожники обладнали делініаторами аварійно-небезпечне перехрестя на дорозі Н-03.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар