Чернівецький район, Чернівецька область

Дорога Т-26-08 "Сторожинець – КПП «Красноїльськ»" © GoogleРаніше я вже розповідав вам про відновлення середнього поточного ремонту територіальної дороги ♦ Т-26-08 “Сторожинець – КПП «Красноїльськ»”, який розпочався у минулому році. В межах цього ремонту працюють не лише дорожники. Є робота і мостовикам. Поки що повідомлялося про початок ремонту мосту через річку Чудей у однойменному селі, а також про відновлення ремонтних робіт на мості через річку Серет у м.Сторожинець. Обидва об’єкти приводять до ладу дорожня компанія ТОВ «ШБУ-77» та її мостобудівельний підрозділ – компанія “Синергія Міст”. Річок та потоків, що перетинають дорогу, у цій місцевості багато, але наразі відомостей про інші мосторемонтні роботи на ній не надходило.

Сьогодні маємо ще дві новини про обидва мости. У Чудеї роботи просуваються швидше, тому, що, як я повідомляв раніше, там на мості відбувається лише заміна гідроізоляційного шару та дорожнього покриття. Сам міст знаходиться у задовільному стані, оскільки оновлювався кілька років тому. На сьогодні дорожники завершили роботи на правому проїзді і опрацьовують лівий. Про це повідомляє Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області.

Про міст у Сторожинці новина від САД більш докладна. На правій частині споруди мостовики завершують бетонувальні роботи з влаштування розвантажувальної монолітної плити споруди. Для створення її армуючого каркасу використали 1500 погонних метрів арматури. На цей час триває монтаж та бетонування деформаційних швів між прогонами.

Найближчим часом планується проведення наступних робіт:

  • влаштування закладних деталей для відбійників та перильного огородження на тротуарній частині моста;
  • буріння дренажних отворів для водовідведення;
  • нанесення гідроізоляції на тротуарній частині споруди;
  • армування та бетонування тротуару;
  • монтаж перильної огорожі та колесовідбійника.

Після завершення ремонтних робіт на правій смузі, підрядник розпочне виконувати той самий перелік робіт і на лівому проїзді. Крім того, будуть відновлені підходи до мостової споруди.

Дорога Т-26-08 сполучає Чернівці через регіональну трасу Р-62 з міжнародним пунктом пропуску «Красноїльськ» на україно-румунському кордоні, який наразі теж реконструюється і має стати вантажно-пасажирським. Ремонтні роботи на дорозі були розпочаті у 2021 році в межах національної програми “Велике Будівництво”. Але, через російсько-українську війну, вони були призупинені. Тепер, через важливість цього автошляху для міжнародної логістики у військовий час, середній поточний ремонт його відновився.

З Буковини останім часом мали такі новини: ремонтують дорогу Р-63, яка прямує одразу до трьох міжнародних пунктів пропуску на україно-молдовському кордоні, запрацював перший на Буковині WIM-комплекс зважування в русі, на дорозі Н-03 “Житомир – Чернівці” оновлювали дорожню розмітку, на гірській дорозі Т-26-01 в Карпатах тривало будівництво підпірної стіни з габіонів.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар