Чернівецький район, Чернівецька область

Триває підготовка до будівництва великого тимчасового мосту через річку Прут на дорозі ♦ Т-26-07 “Кіцмань – Сторожинець – Глибока – Опришени з під’їздом до станції «Вадул-Сірет»” між селами Глиниця та Дубівці, що на Буковині. Останню новину мали звідти 15 діб тому, і ось Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області повідомила про приємні зміни.

Група компаній “АВТОСТРАДА”, яка відповідає за будівництво мосту, вже завезла на майданчик величезний гусеничний кран вантажопідйомністю 160 тонн та почала його складати. Сам кран важить 140 тонн. Незабаром також розпочнуть бурові роботи для влаштування опор майбутнього мосту. Попередньо, опорами мосту будуть палі-стійки в металевій оболонці з ригельними насадками, які будувати швидко та з мінімальними витратами. Потім опори можна буде вилучити з дна річки, коли на старому місці буде побудований вже капітальній міст.

Самі мостові конструкції (прогонова будова) типу acrow/bailey, що були надані Україні норвезькими партнерами, вже знаходяться на території нашої країни і, як очікується, через тиждень можуть бути доставлені на будівельний майданчик.

Також триває підготовка шляхів під’їзду до нового мосту. Проведений великий обсяг земляних робіт та розчистка території. Тут світлини, оприлюднені Службою автодоріг, скажуть набагато більше, ніж слова. Просто порявняйте їх з фото з попередніх новин про цей об’єкт, щоб оцінити разючу різницю.

Фахівці групи компаній “АВТОСТРАДА” протягом воєнного часу набули великого досвіду в роботі з тимчасовими модульними мостами, які зараз надають Україні міжнародні партнери. Вони складали та встановлювали мости різних типів та конструкцій на Київщині, Харківщині, Чернігівщині. 120-метровий міст у Глиниці буде на сьогодні найдовшим модульним мостом, що змонтують в Україні. Такий міст належить до типу acrow/bailey, який передбачає можливість пересуватися ним важкими вантажівками.

Старий аварійний міст побудови 1959 року був повністю розібраний тут восени 2021 році. В рамках національної програми “Велике будівництво” тоді стартувала його реконструкція. Про цей міст я докладно розповідав тут. Також в новині була підбірка архівних світлин. Нажаль, російська навала завадила розпочати спорудження нового мосту. З урахуванням змін, що відбулися в країні з початку російського нашестя, проект тепер потребує коригування проектно-кошторисної документації. Оскільки з приводу відсутності мосту було багато нарікань з боку місцевих мешканців та транзитних перевізників, Агентство відновлення (колишній “Укравтодор”) за підтримки Міністерства інфраструктури України домовилися з норвежцями про поставку тимчасового мосту, що має зняти соціальну напругу та поки що вирішити транспортну проблему. Згодом, за сприятливих умов, планують відбудувати тут вже новий капітальний міст.

Дорога Т-26-07 є частиною важливого транспортного коридору до Румунії. Відсутність мосту на ділянці Глиниця – Дубівці значно ускладнює логістику, оскільки тепер автівкам доводиться робити величезний гак, прямуючи рекомендованими “Укравтодором” об’їздами. Замовник та виконавець зараз намагаються нарешті вирішити цю проблему якомога швидше.

З Буковини мали такі останні новини на нашому сайті: мали зведення новин з реконструкції ділянки гірської карпатської дороги до КПП “Шепіт”, добудовують бетонну дорогу до нового пункту пропуску на румунському кордоні “Красноїльськ”, наприкінці зими, користуючись сприятливою погодою, наводили лад одразу на трьох дорогах області, у лютому 2023 року на Буковині відкрився ще один новий міжнародний пункт пропуску в Румунію. 25 кілометрів узбіч, пошкоджених вантажівками, відновлювали до МПП “Порубне”,  про хід ремонту гірської дороги до МПП “Шепіт” у 2023 році, ремонт мосту в Сторожинці завершено.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

2 коментар до “Буковина: в Глиниці починають складати 140-тонний кран для будівництва мосту”

Додати коментар