Чернівецький район, Чернівецька область

Дорога Т-26-08

Сьогодні, 10 листопада 2022 року, як і було заплановано раніше, відкрито новий міжнародний пункт пропуску на україно-румунському кордоні «Красноїльськ – Вікову де Сус». Урочисту церемонію очолили прем’єр-міністри України Денис Шмигаль та Румунії Ніколає Чуке. Про це сповістив у офіційному повідомленні Кабінет міністрів України.

Зазначається, що це – перший пункт пропуску, що був збудований в Україні “з нуля” за чверть століття та другий – за роки Незалежності. За словами Прем’єр-Міністра України, у найближчому майбутньому планується запуск і інших пунктів пропуску на кордоні з Румунією: «На цьому не зупиняємося. Працюємо далі задля перемоги». Ймовірно, мова йде, насамперед, про пункт пропуску «Дяківці – Раковець», який також знаходиться на фінальній стадії будівництва. За словами заступника Керівника Офісу Президента України Кирила Тимошенка, готовність його становить 85% і до кінція року планується завершити необхідні роботи.

Також Кирило Тимошенко зазначив, що згідно попередніх розрахунків, «Красноїльськ» зможе на добу пропускати 2000 громадян, 10 автобусів та 490 автомобілів. Як я повідомляв раніше у статті про майбутне відкриття МПП «Красноїльськ», запускати його будуть в три етапи. Спочатку через кордон рушать пішоходи та легкові автівки. Через якийсь час – автотранспорт вагою до 7,5 тонн та порожні вантажівки. Згодом же цей ПП стане повноцінним вантажним пунктом пропуску. Справа в тому, що раніше «Красноїльськ» проектувався, як перехід для пішоходів та легкового транспорту. На сьогодні досягнута домовленість з румунською стороною про дообладнання з їхнього боку необхідної інфраструктури та ремонт дороги під вантажний транспорт. З українського боку також завершується ремонт мостів та дороги ♦ Т-26-08 “Сторожинець – КПП «Красноїльськ»”, що веде з Чернівців до нового пункту пропуску. Про стан робіт на ній я повідомляв в новині від 9 листопада.

Після завершення всіх робіт, за словами заступника міністра інфратсруктури України Мустафи Найєма, щодоби через новий пункт пропуску зможе проїжджати до 500 легковиків і 100 вантажівок. Власне, вже відсьогодні пункт працює цілодобово.

Очікується, що нинішнє відкриття нового МПП розвантажить єдиний на Буковині транскордонний перехід з Румунією – «Порубне – Сірет», де черга з вантажівок останніми місяцями могла сягати десятків кілометрів. Після запуску «Дяківці – Раковець» ситуація ще покращиться.

З Буковини останім часом мали такі новини: ремонтують ділянку гірської дороги Т-26-01 – під’їзд до МПП “Шепіт”, ремонтують дорогу Р-63, яка прямує одразу до трьох міжнародних пунктів пропуску на україно-молдовському кордоні, запрацював перший на Буковині WIM-комплекс зважування в русі, на гірській дорозі Т-26-01 в Карпатах тривало будівництво підпірної стіни з габіонів.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар