Карпати, Вижницький район, Чернівецька область

Останню новину з цього комплексного дорожньо-мостового об’єкту ми з вами мали ще на початку січня. За цей час тут відбулися певні зміни і у своєму черговому дописі замовник ремонту, Служба автомобільних доріг у Чернівецькій, області інформує про перебіг робіт. Пригадаємо, що з жовтня місяця тут триває реконструкція 2-кілометрової ділянки під’їзної дороги з кількома мостами до майбутнього КПП «Шепіт – Ізвоареле Сучевей», як частини територіальної дороги ♦ Т-26-01 “Чернівці – Вашківці – Путила – КПП «Руська»”.

Зараз на ділянці реконструкції вже завершено влаштування системи освітлення дороги, змонтовані дві великі водопропускні труби і два зливоприймальні колодязі. Продовжується робота на двох мостах – верховому 11,5-метровому та низовому 8-метровому. На першому вже зібрана прогонова будова з шести І-подібних залізобетонних балок, а зараз мостовики влаштовують потужні відкрилки мостової споруди. Оскільки міст перекинуто через одну з гірських річок, які відомі своїм “диким норовом”, то й відкрилки тут мають бути такими, щоб гідно протистояти натискові води та всякого сміття, що вона несе з гір під час повеней.

На другому, низовому, мості теж влаштували нову прогонову будову з плит. Зараз готуються бетонувати розподільчу плиту. Також влаштовують перехідні плити і готують ростверки відкрилків.

Крім всього розпочаті роботи з монтажу ще однією водопропускної труби квадратного перерізу. Вже влаштували її вихідний оголовок з відкрилками, зараз виконуються роботи з улаштування фундаменту тіла труби, на який будуть встановлені готові залізобетонні тунельні блоки.

Роботи на ділянці виконує компанія ТОВ “ПБС”. Нагадаю, що крім всього переліченого, уздовж дороги ще має бути збудовано 9 захисних підпірних габіонних стінок над рікою Сучава, для укріплення земполотна дороги. Відомо, що найдовша з них матиме 222-метрову протяжність та складатиметься з від 3 до 6 рядів габіонних ящиків. Роботи зі спорудження принаймні двох з них розпочалися ще минулоріч, але, нажаль, з початку січня через несприятливі погодні умови, роботи по них трохи пригальмували. Після того, як з навколишніх гір зійдуть сніги, будемо мати свіжі новини.

Також у додатковому коментарі нашому сайту прес-служба Чернівецької обласної САД зазначила, що зараз відбуваються роботи з відновлення шляхів під’їзду до кордону і з румунського боку. Тобто, якщо все й далі відбуватиметься за планом, то через певний час пункт перетину кордону «Шепіт – Ізвоареле Сучевей» знов запрацює, як місцевий. Крім цього Служба автодоріг повідомила про наміри відновлення ще 10 кілометрів дороги Т-26-01, якими можна дістатися до ділянки, що зараз перебуває на реконструкції. На сьогодні ця дрога має гравійне покриття.

Пункт пропуску «Шепіт» закритий для перетину кордону з Румунією з 2010 року, відколи остання увійшла до ЄС. Нормальна дорога до нього була відсутня, а та, що була – також мала гравійне покриття. Щоб відновити роботу пункту пропуску реконструкцію МПП та під’їздів до нього намагалися розпочати в рамках Спільної операційної програми Румунія – Україна 2014-2020 рр., але реальна робота стартувала лише в 2022 році. Після реконструкції дороги планують відкрити і оновлений МПП «Шепіт – Ізвоарелє Сучевей», який вигідний і для України, і для Румунії.

З Буковини останім часом мали такі новини на нашому сайті: відновилися роботи з будівництва бетонної дороги до КПП “Красноїльськ”, тривають підготовчі роботи до будівництва тимчасового мосту через Прут у селі Глиниця. Наприкінці зими, користуючись сприятливою погодою, наводили лад одразу на трьох дорогах області, у лютому 2023 року на Буковині відкрився ще один новий міжнародний пункт пропуску в Румунію. 25 кілометрів узбіч, пошкоджених вантажівками, відновлювали до МПП “Порубне”,  про хід ремонту гірської дороги до МПП “Шепіт” у 2023 році, ремонт мосту в Сторожинці завершено, дорожники обладнали делініаторами аварійно-небезпечне перехрестя на дорозі Н-03.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар