Чернігівський район, Чернігівська область

На під’їзді до Чернігова на міжнародній трасі ♦ М-01 “Київ – Чернігів – Нові Яриловичі” відновлений ще один міст. Мова йде про 18-метровий міст через річку Вздвижа у селі Іванівка Чернігівського району. Про це повідомила у своєму дописі Служба автомобільних доріг у Чернігівській області.

Міст у Іванівці був повністю зруйнований на початку березня, коли російські загарбницькі війська намагалися оволодіти Черніговим. Біля мосту їх зустріли українські воїни і до обласного центру ворогу дістатися так і не вдалося. Після деокупації області на початку квітня тут був влаштований тимчасовий об’їзд. Робила тимчасову переправу компанія “Автомагістраль-Південь”. Об’їзд був навіть заасфальтований.

У серпні 2022 року було прийняте рішення відбудувати зруйнований міст. Роботи проводив той же підрядник. За повідомленням “Автомагістралі-Південь”, міст шириною 13 метрів було відбудовано шляхом відновлення опор та встановлення 9-ти нових залізобетонних балок. По балках була забетонована розвантажувальна монолітна плита завтовшки 20 см. Змонтоване перильне огородження та влаштований тротуар. Крім цього, повністю замінений дорожній конструктив на двох під’їздах до мосту довжиною 60 та 120 метрів. Влаштовані шари ЩПС (15 см.) та ЩПС, укріпленої цементом (17 см.). На самому мості вкладена гідроізоляція.  Крупнозернистим щільним АБС-шаром завтовшки 12 см. заасфальтована одна сторона мосту та під’їздів до нього. Цією стороною вже відкрито рух.

Розпочинається влаштування АБС на іншому боці дороги. Після того, як обидві сторони будуть заасфальтовані, на всю ширину буде влаштований фінальний верхній 5-сантиметровий  шар ЩМА – на під’їздах та на самому мості. Ці роботи будуть виконані найближчим часом з урахуванням погодних умов.

З інших новин з Чернігівщини на нашому сайті: про велику роботу з відбудови мостів у Чернігівській області розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков. На дорозі Р-69 ліквідовували аварійні розмиви земполотна після злив. Капітально відбудовано міст через річку Остер у Крутах.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар