Київ

Необхідність капітального ремонту шляхопроводу по київській вулиці Дегтярівській через вулицю Олександра Довженка, де вона переходить у вулицю Олени Теліги, назрівала вже давно. Останні роки єдиний прогін цієї штучної споруди стояв на тимчасових підпірках, а від його балок відпадали шмати бетону. Через брак коштів у столичному бюджеті, який з великими труднощами “тягнув” одразу три київські мега-будівництва (ПВМП, метро на Виноградар та продовження Великої Кільцевої дороги), ремонт Дегтярівського постійно відкладався. В Києві, нажаль, є більш важливі мости, які теж потребують серйозного відновлення. Такі, як міст Патону та міст Метро.

Але, наразі, відкладати надалі стало просто неможливо через критичний стан споруди. Тому на поточний 2022-й рік була всеж таки запланована його реконструкція. “Київавтодор” віришив “вбити одразу двох зайців”. Шляхопровід планувалося перебудувати повністю, ліквідувавши проблемний його стан, та привести до сучасних будівельних норм за потребами міста. На заваді цим планам стала війна.

Війна війною, але стан шляхопроводу зараз такий, що треба проводити термінові аварійні та укріплюючі роботи. Підпірки вже не рятують. Якщо не вжити заходів, то Дегтярівський ризикує повторити долю Шулявського, коли від нього почнуть відпадати вже не маленькі шматки, а частини консолей та балок. Тож балансоутримувач КП “Київавтошляхміст”, що входить до складу комунальної корпорацїї “Київавтодор”, розпочав підготовчі роботи до демонтажу декількох крайніх найбільш аварійних балок з обох сторін. До того ж, будуть влаштовані додаткові тимчасові опорні конструкції, щоб міст міг достояти до реконструкції.

Це буде першим етапом роботи, який ймовірно завершиться до кінця серпня цього року. Під час нього з шляхопроводу приберуть пішохідні тротуари та звузять проїжджу частину. Але, проектувальники шукають можливості через деякий час обладнати на мості пішохідні коридори.

У зв’язку з роботами, які вже розпочалися, “Київавтодор” попереджає водіїв про часткове обмеження руху транспорту по шляхопроводу та під ним. По вул. Дегтярівській рух обмежено у напрямку проспекту Перемоги. Під шляхопроводом – по двох крайніх правих смугах в обидва напрямки. Поки ці обмеження триватимуть до 31 серпня 2022 року. У разі необхідності, зона обмежень може змінюватися.

Очікується, що “Київавтошляхміст” буде вести роботи власними силами, але, у випадку виникнення непередбачених складностей, можливе залучення субпідрядників з числа знайомих нам з вами мостобудівельних компаній.

Новину повідомив на своїй FB-сторінці “Київавтодор”:

НА ДЕГТЯРІВСЬКОМУ ШЛЯХОПРОВОДІ І ПІД НИМ ЧАСТКОВО ОБМЕЖЕНО РУХ ДО 31 СЕРПНЯ (ПЕРШИЙ ЕТАП)

Цього року на Дегтярівському шляхопроводі мала розпочатись масштабна реконструкція, яку довелося відкласти через воєнний стан.
Щоб не допустити аварійних ситуацій, на споруді проводяться протиаварійні і зміцнювальні роботи. Враховуючи стан балок під тротуарами – їх демонтують. Це також зменшить навантаження на конструкцію споруди.
Нині рух частково обмежено на шляхопроводі (вул. Дегтярівська) у напрямку просп. Перемоги, а також у крайніх правих смугах на вул. О. Довженка під шляхопроводом. Під час виконання робіт зона обмеження руху може змінюватись.
Перший етап мають завершити до кінця серпня.
Перепрошуємо за незручності.
З турботою про дороги і мости, Комунальна корпорація “Київавтодор»

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар