Карпати, Чернівецька область

Останні два дні в нас багаті на новини щодо карпатської дороги ♦ Т-26-01 “Чернівці – Вашківці – Путила – КПП «Руська»”, що пролягає Чернівецькою областю та проходить частково вздовж україно-румунського кордону. Буквально кілька годин тому інформував вас про аварійний ремонт її та влаштування підпірної стінки понад річкою Сучава поблизу села Руська у Вижницькому районі.  Там же ви могли побачити фрагмент мапи, щоб мати уяву, де ся дорога розташована відносно Чернівців та що її оточує. І от нове повідомлення від Чернівецької обласної САД.

5 липня 2022 року Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області розповсюдила Заяву про наміри щодо реконструкції дороги Т-26-01 Чернівці – Вашківці – Путила – КПП «Руська» з під’їздом до КПП «Шепіт». Текст самої заяви ви можете передивитися нижче у галереї світлин, або за посиланням з процитованої об’яви.

Як видно з назви, мова йде про покращення підїзних шляхів одразу до двох транскордонних міжнародних пунктів пропуску на румунській границі. Сама ж дорога Т-26-01 є однією з кількох доріг, що з’єднує ці МКПП з Чернівцями. Необхідність проведення цієї реконструкції пов’язана з реалізацією оголошеного нещодавно Міністерством інфраструктури України проекту “Відкритий кордон”. За участю іноземних країн-партнерів України планується модернізувати існуючі міжнародні пункти пропуску на західних кордонах країни, реконструювати під’їзні шляхи до них, а також побудувати нові МКПП з відповідними під’їзними шляхами. В результаті реалізації комплексу заходів, передбачених цим проектом, значно збільшиться пасажиропотік та вантажний трафік між Україною та Європою. Також на меті стоїть прискорення процесу перетину державного кордону вантажами та громадянами. Все це особливо важливе саме зараз, у складний військовий час, коли Україна дуже залежить від допомоги сусідніх країн.

Ті мої читачі, хто ніколи не бував у гірській місцевості, кинувши погляд на мапу, яка майже не передає складний рельєф тих місць, можуть здивуватися: навіщо потрібні кілька дублюючих доріг, які треба постійно доглядати та лагодити? Насправді ж гори – це дуже непевна річ. В них не можна покладатися лише на одну, нехай навіть побудовану за найсучаснішими технологіями, дорогу. В будь-яку мить цю дорогу може перегородити обвал скелі, зсув грунту, або вона може просто зникнути разом з усіма підпірними стінками через свавілля гірської річки. Людина поки що не навчилася приборкувати цю стіхію. У військовий час до капризів природи додається небезпека ракетних ударів ворога, який всіма засобами намагається зруйнувати систему логістики. Саме з огляду на все це, в горах особливо важливо підтримувати у належному стані декілька альтернативних автошляхів.

Як бачимо з тексту заяви, мова йде про реконструкцію 2-кілометрової ділянки дороги. Планується привести її до сучасних нормативних вимог, відремонтувати два існуючі мости та водопропускні труби, облаштувати нові зупинки громадського транспорту, влаштувати систему освітлення, побудувати очисні споруди для фільтрації дощової води з мостів та проїжджої частини.

Для місцевих мешканців, певно, важливою буде інформація про громадські обговорення проекту майбутньої реконструкції, які відбудуться 7 липня 2022 року у Селятині.

Нещодавно я також розповідав вам про роботи, які проводять чернівецькі дорожники на інших дорогах області, прямуючих у напрямку державного кордону. Зокрема, на М-19.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області:

Наміри щодо реконструкції дороги Т-26-01 Чернівці – Вашківці – Путила – КПП «Руська» з під’їздом до КПП «Шепіт»

? Характеристика об’єкта: реконструкція автомобільної дороги загального користування державного значення Т-26-01 Чернівці – Вашківці – Путила – КПП «Руська» з під’їздом до КПП «Шепіт» на ділянці км 0+000 – км 10+262 та ІІ-го пускового комплексу на ділянці км 8+262 – км 10+262 для поліпшення транспортно-експлуатаційних показників автодороги в межах смуги відведення.
? Місце знаходження об’єкта – Вижницький район, Чернівецька область
Довжина ділянки, що проектується – 2 км. Категорія дороги – IV. Екологічний клас об’єкту – IІІ (згідно з п.4.4 ГБН В.2.3 – 218-007:2012)
За результатами проведення робіт ділянка автомобільної дороги матиме 2 смуги руху з параметрами у відповідності до діючих нормативних вимог.
Відремонтуємо:
  • водопропускні труби;
  • два мости.
Буде влаштовано: 4 очисні споруди, сучасне освітлення та автобусні зупинки.
? Громадські обговорення проекту відбудуться 7 липня об 11:30 год. в адмінбудівлі Шепітського старостату Селятинської сільської ради.
Ознайомитися з текстом ЗАЯВИ ПРО НАМІРИ можна за посиланням: https://cutt.ly/WLqpe5k

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар