Київ, Дегтярівський шляхопровід

Минулим літом на Дегтярівському шляхопроводі в столиці, що розташований над межою, де вулиця О.Довженка переходить у вулицю О.Теліги, – розпочалися аварійні роботи. Про це я розповідав вам на початку серпня, ілюструючи відео-оглядом. Зараз маю для вас новий огляд, оскільки перед настанням нового 2023 року на шляхопроводі нарешті відбулися певні зміни.

До російської навали в КК “Київавтодор” був готовий проект реконструкції Дегтярівської розв’язки. Він передбачав повний демонтаж існуючої аварійної мостової споруди та будівництво нового сучасного шляхопроводу. Роботи мали б бути виконані протягом 2022 року. Але, зважаючи на воєнний час, реалізацію цих амбіних планів довелося відкласти. Нажаль, споруда продовжувала руйнуватися, не зважаючи на війну. Багато років її крайні балки стояли підпертими тимчасовими опорами. Але, навіть такі заходи не могли запобігти руйнівним процесам у пошкоджених балках, через що шматки бетону час від часу падали просто на проїзну частину під мостом.

На початку липня 2022 року працівники КП “Київавтошляхміст”, на балансі якого перебуває споруда, розпочали демонтаж тротуарної консолі та звільнення крайніх балок з боку телевежі від асфальту та бетонної плити. Очікувалося, що демонтаж балок відбудеться до кінця літа. Але, через брак коштів, ці роботи дещо затягнулися. Точніше, до початку зими вони просто припинилися на прибиранні однієї консолі.

Але, схоже, на кінець року місто зекономило певні кошти. Завдяки цьому с середини грудня вдалося провести аналогічні роботи з іншої сторони шляхопроводу і демонтувати з нього чотири балки. Також обабіч проїзду шляхопроводом були влаштовані коридори для проходу пішоходів. Завдяки цим роботам, проїжджа частина для кожного напрямку руху звузилася на 1,5 смуги. Про це “Київавтодор” повідомив на своїй сторінці в FB, попередивши водіїв про зміну схеми організації дорожнього руху. Про все це я докладно розповів та показав у відео-огляді.

Дивіться відео зараз:

Що далі?

Найближчим часом КП “Київавтошляхміст” планує влаштувати тимчасові опори під крайніми з балок, що залишилися. Всі роботи виконуються у нічний час. Далі підприємство буде чекати на рішення міської влади щодо продовження підготовчих робіт до реконструкції розв’язки, та виділення відповідного фінансування.

Останнім часом у Києві: свіжий відео-огляд Оболонського острова та мостів, що на нього будують,  “Київавтодор” облаштував у столиці кілька нових кільцевих розв’язок, “АВТОСТОРАДА” розповіла про перебіг робіт з будівництва лівобережної автомобільної розв’язки Дарницького мосту, на Вело-Пішохідному мості монтували нові підлогові скляні блоки замість пошкоджених російською ракетою, завершені ремонтні роботи на частині вул.Спаській, ремонтувалася бруківка Подільського узвозу.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар