Кропивницький район, Кіровоградська область

Напередодні настання Нового 2023 року на Кіровоградщині сталася довгоочукувана подія: на міжнародній трасі ♦ М-30 “Стрий – Ізварине” був відкритий автомобільний рух новим шляхопроводом. Про це повідомив “Укравтодор”. Інтернет-ЗМІ “Суспільне” уточнило, що мова йде про шляхопровід у селі Знам’янка Друга Кропивницього району.

Реконструкція шляхопроводу у Знам’янці Другій почалася наприкінці серпня 2021 року в рамках національної програми “Велике Будівництво”. Ця робота була частиною великого проекту зі створення найдовшої автотраси України – “Дороги Єдності”, до якої увійшли дороги М-12 та М-04. На всій її протяжності у 2020-2022 роках тривали реконструкції та ремонти.

Під час цієї реконструкції був повністю розібраний старий 50-метровий шляхопровід, побудований ще у 60-х роках ХХ століття. Він перебував у передаварійному стані та не відповідав сучасним нормам з вантажопідйомності та габариту проїзду і тротуарів. До того ж, під час реконструкції вирішили трохи оптимізувати підмостовий простір, додати розворотну петлю, перебудувати під’їзди. Таким чином, було спроектовано 214-метровий новий балковий залізотбетонний шляхопровід та грунтові заїзди на нього довжиною по 100 метрів. Для економії місця, оскільки шляхопровід розташовано у сільській забудові, відкоси насипу було вирішено замінити на грунтонесучі стіни, на кшталт тих, що постійні глядачі мого каналу бачили в моїх оглядах на кількох шляхопроводах на трасі Н-31 на Полтавщині.

Шляхопровід має 10 балкових прогонів. В нього складна будова з поворотом тому він трохи скручений “гвинтом”. Ще однією його цікавою особливістю є те, що лише дві його опори мають основу на буронабивних палях. Решта дев’ять опираються на масивні залізобетонні розтверки вільного спирання. Будував це диво інженерної думки 112-й мостобудівельний загін з Броварів.

Я двічі робив відео-огляди цього об’єкту. Вперше показав вам його на початку жовтня 2021 року, коли завершилися роботи з розбирання старого мосту та насипів, і розпочалося будівництво нового. Вдруге ви могли бачити це будівицтво в мене на каналі в середині січня 2022 року. З початком російської навали будівництво було призупинено. На той момент роботи були зроблені приблизно на 60%. Транспорт протягом всієї реконструкції рухався об’їздом, що додавав близько 20 зайвих кілометрів до шляху. Тому наприкінці осені 2022 року було вирішено продовжити будівництво. На сьогодні рух шляхопроводом дозволений лише для автівок. Пішохідна частина ще не готова. Після завершення будівництва обабіч основного проїзду будуть облаштовані тротуари завширшки 1,8 метри кожний.

Останні новини з Кіровоградщини на нашому сайті: ремонтувалася дорога до Нової Праги, на трасі М-30 оновлювали дорожню розміткуремонтували трасу Н-14 від Кропивницького в бік Олександрівки,  косметичного ремонту зазнав міст на територіальній дорозі Т-12-10.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар