Львівська область

Автодорога Т-14-18 "Нижанковичі – Стрий" © GoogleНещодавно я інформував вас про ремонтні роботи на автомобільній дорозі територіального значення ♦ Т-14-18 “Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий”, які проводить компанія “Автомагістраль-Південь”. Сьогодні маємо свіжу новину від Служби автомобільних доріг Львівської області, яка більш повно малює нам загальну картину ремонтних робіт на цій трасі.

Нагадую, що дорога Т-14-18 має протяжність 97 кілометрів, сполучає три райони Львівської області та прямує до майбутнього нового міжнародного пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховіце» на україно-польському кордоні. На деяких ділянках восени 2021 року в межах національної програми “Велике Будівництво” був виконаний капітальний ремонт. Ще частину дороги зараз ремонтує “Автомагістраль-Південь”. Там усувається аварійно-небезпечна колійність. 

Нарешті, 46 км. дороги безпосередньо від кордону капітально ремонтується за рахунок так званого “польського кредиту” в межах міжнародного проекту «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні». Цей проект реалізується в Україні вже кілька років. Постійні глядачі мого каналу, певно, пам’ятають, що я вже показував один з об’єктів цього проекту у Львівській області у 2020-му році.

Роботи на ділянці проводить польська компанія DROG-BUD Sp. z o.o., яку ми теж зустрічали в тому самому огляді зі Львівщини. На сьогодні на дорозі вже виконані наступні роботи:

  • розширення земляного полотна та проїзної частини відповідно до поточних нормативних вимог;
  • влаштування системи водовідведення, зокрема замінені існуючі залізобетонні труби;
  • завершуються роботи із влаштування нижнього шару асфальтобетонного дорожнього покриття з попереднім укріпленням основи;
  • влаштовано понад 17 км верхнього шару асфальтобетону;
  • зроблені 6,5 км тротуарів в межах населених пунктів;
  • відремонтовані 7 мостових переходів.

Наразі проводяться ремонтні роботи ще на 5 мостах та монтуються опори зовнішнього освітлення.

Проект також передбачає влаштування зупинок громадського транспорту та заходи із безпеки дорожнього руху.

І на останок, у повідомленні від Львьвської обласної САД зазначається, що на майбутньому МПП «Нижанковичі – Мальховіце» теж проводяться підготовчі роботи до його відкриття у межах проекту “Відкритий кордон” за участю польської сторони.

Попередні новини зі Львівщини на нашому сайті в нас стосувалися переважно реконструкції МПП “Краковець-Корчова” в межах того ж проекту “Відкритий кордон”. Також було повідомлення з Самбору, де нарешті ввели в експлуатацію після капітального ремонту ділянку обходу міста.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар