Чернігівська область

Траса Р-69 на мапі. © GoogleНа сьогодні регіональна траса ♦ Р-69 “Київ – Вишгород – Десна – Чернігів” є головною автодорогою, яка сполучає Чернігів з Києвом, що доступна вантажному транспорту. Рух трасою М-01 був відновлений на початку липня 2022 року, але на тимчасових переїздах через річки на ньому діють вагові обмеження в 10 тонн, що дозволяють рухатися ними лише легковикам. До відбудови капітальних мостів через Десну біля Чернігова мостовики ще не приступали, хоча підготовча робота до цього проводиться. 23 липня на нашому сайті була остання новина з дороги Р-69: аварійно-ремонтні роботи в межах Чернігівської області на ній були завершені.

Але, ця дорога потребувала ремонту капітального, або, принаймні, середнього поточного. Під час війни же можливо було зробити лише ямковий. Тож постійний посилений рух вантажного транспорту продовжує руйнувати дорожнє покриття. Тому Служба автомобільних доріг у Чернігівській області здійснює постійний моніторинг стану автошляху та своєчасно ліквідує свіжі пошкодження.

Дорога Р-69 була сильно понівечена бойовими діями під час наступу російських загарбників на Сіверщину. Після деокупації області, військовими мостовиками з ДССТ МО України були збудовані тимчасові переправи біля двох зруйнованих мостів на ній. Потім компанії “Автомагістраль-Південь” та ГК “АВТОСТРАДА” проводили на дорозі ямковий ремонт. Близько 20 найушкодженіших ділянок відремонтували суцільним шаром асфальтобетону.

Починаючи з серпня фахівці Чернігівської обласної САД постійно контолюють стан дороги та фіксують утворення нових пошкоджень. Крім того, що дорога прийняла на себе весь вантажний трафік з навколишніх доріг (головним чином з М-01), ще й “Укравтодор” цьогоріч, зважаючи на складну логістичну ситуацію в країні, не впроваджував сезонних вагових обмежень на спекотні літні місяці. Тому старе покриття не витримує. Не завжди під ним є й добра основа. Через це підрядникам САД доводиться час від часу виконувати точкові ремонти. Назви підрядних організацій, які зараз працюють на трасі,  – не зазначаються.

З нещодавніх новин з Чернігівщини на нашому сайті: на трасі М-02 поновлюють дорожню розмітку, почалися роботи з розбирання завалів великого мосту через Десну у Корюківському районі, добудовуються деякі ділянки траси Н-07, які не встигли завершити минулого року.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Чернігівській області:

Моніторимо стан дороги Р-69 Київ – Вишгород – Десна – Чернігів. За необхідності, проводимо додаткові роботи з покращення проїзду.

? Після деокупації області, суттєва увага прилідяється альтернативним маршрутам руху транспорту між Черніговом та Києвом. Навесні на дорозі Р-69 збудували дві тимчасові переправи біля зруйнованих мостів. Улітку завершили аварійний ремонт по всій протяжності ділянки по Чернігівській області. Ямковий, ліквідацію дрібних пошкоджень пневмо-струменевими машинами, близько 20 ділянок відремонтували суцільним шаром асфальтобетону. Далі нанесли розмітку.
? Наразі продовжуємо виконувати точкові ремонти, адже дорога приймає на себе суттєве транспортне навантаження. На ділянках зі старим покриттям утворюються нові пошкодження. До того ж, цьогоріч на час спеки, як раніше, по області не вводилося температурне обмеження для руху вантажівок, що також вплинуло на старе покриття. Та головне у наш час – це доставка вантажів для життєзабезпечення області.
? Цього тижня на окремих локаціях відремонтували прикромкові ділянки, які зазнали руйнувань.
? Просимо водіїв бути обачними у місцях проведення дорожніх робіт. Звертати увагу на попереджувальні знаки та дотримуватись правил безпеки дорожнього руху.
? Наразі в області триває робота з розмінування територій. Від початку бойових дій на території Чернігівської області рятувальники вилучили понад 42 тисячі вибухонебезпечних предметів. Застерігаємо, в межах дорожнього покриття та в смугах відведення автомобільних доріг також можуть знаходитись вибухонебезпечні предмети. Закликаємо всіх учасників дорожнього руху бути особливо обережними на вищевказаних складових елементах автомобільних доріг. Про небезпечні знахідки обов’язково повідомляйте відповідні служби. Ні в якому разі не з’їзжайте на узбіччя з попереджувальними табличками про міни.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар

%d блогерам подобається це: