Чернігівська область

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області повідомила про початок монтажних робіт на другому з трьох тимчасових модульних мостів, що у грудні 2022 року були передані Державною гуманітарною місією Франції Чернігівській області. В загальному підсумку французи вже надали області допомогу з шести мостових комплектів. Три з них, про які саме йдеться, – призначені для відновлення автомобільного сполучення на державних дорогах. Вони передані САД. Ще три комплекти більш легкої конструкції отримала ОВА для встановлення на місцевих дорогах.

Але, повернемося до трьох “важких” мостів виробництва “Matière”. Як я розповідав раніше, вони суцільнометалеві модульні, великої вантажопідйомності та з заздалегідь нанесеним дорожнім покриттям. Після складання конструкції на тимчасових опорах, або відновлених опорах старого мосту, мостова споруда одразу ж готова до використання. Треба лише оновити підходи до неї. Такі мости можна використовувати як тимчасові або постійні. І перший такий міст вже склав мостовий підрозділ групи компаній “АВТОСТРАДА”, про що я нещодавно повідомляв. На цей час залишилися самі підходи і міст можна буде відкривати.

Процес складання другого мосту наразі в розпалі. Працюють над ним також автострадівці. САД не повідомляє, де розташовані обидва мости. Рівно як і те, де та який підрядник встановлюватиме третій. Відомо лише, що всі три мости, завдяки їхній потужній будові, будуть розміщені на ключових автотранспортних напрямках області, де ширина водних перешкод дозволяє використовувати мости такої конструкції. Вони забезпечать транспортний зв’язок із Черніговом та правобережними (відносно Десни) громадами області. Також у дописі САД зазначається, що і попередній, і цей міст влаштовуються на одній тій самій дорозі регіонального значення. На третій чекає національна автомагістраль.

Старий міст, на місці якого зараз тривають відновлювальні роботи, постраждав під час бойових дій на початку російської навали, коли 70% Чернігівщини були окуповані ворогом. Після деокупації та розчистки території навесні тут був збудований тимчасовий об’їзд. Новий міст матиме проїжджу частину довжиною 23 метри та шириною майже 7 метрів. Перед початком складальних робіт працівники “АВТОСТРАДи” розібрали ріїни старого мосту та капітально відновили обидві устійні берегові опори разом з відкрилками та шафними стінками. На цих опорах вже встановлені головні балки нового мосту. Наразі триває монтаж зв’язків між ними.

Кожна балка складається з двох рівних частин, скріплених між собою спеціальними стяжними гвинтами Dywidag. Попередньо складені балки встановлювалися на опори за допомогою двох підйомних кранів вантажопідйомністю 25 тонн. Процес відбувався під наглядом представника компанії-виробника “Matière”. Як ми бачимо, для монтажу таких мостів не треба мати якуісь надпотужну техніку та спеціальне обладнання. Адже, крани 25-тонники є зараз у багатьох будівельних компаній. Найближчими тижнями, щоб завершити роботу над мостом, автострадівцям доведеться виконати наступні роботи:

  • влаштувати між балками зв’язки;
  • змонтувати ортотропні плити;
  • встановити перильне та бар’єрне огородження;
  • забетонувати перехідні плити;
  • заасфальтувати під’їзні шляхи.

З нещодавніх новин з Чернігівщини на нашому сайті: біля Чернігова відкрито перших з трьох тимчасових мостів, що були надані Францією для доріг місцевого значення області, відновлено 400-метровий міст через Десну на кордоні з Сумщиною, частково відновлений рух одним з мостів на трасі М-01, також в області продовжують капітально відбудовуватися інші мости, на початку вересня військові мостовики капітально відбудували міст через Остер у Крутах.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар