Надвірнянський район, Івано-Франківська область

Служба автомобільних доріг у Івано-Франківській області розповіла у своєму дописі про успішну реалізацію спільного з місцевою владою проекту з підвищення безпеки дорожнього руху та комфорту пішоходів у смт. Делятин Надвірнянського району Франківщини. Він був профінансований місцевою селищною теритериальною громадою.

Мова йде про влаштування системи сучасного зовнішнього світлодіодного освітлення в межах населеного пункту уздовж національної траси ♦ Н-09 “Мукачево – Львів” та на примиканні до неї територіальної дороги ♦ Т-09-05 “Делятин – Раківчик”. Також обабіч траси Н-09 були забруковані пішохідні тротуари. Все це було зроблено протягом 2022 року.

Я вже розповідав вам раніше, що місцеві громади можуть бути добровільно залучені до співфінансування інфраструктурних проектів на державних об’єктах, приклади чого ми бачили протягом минулого року, зокрема, в Тернопільській та Волинській областях. Зазвичай, така співпраця державного агентства “Укравтодор” (в особі своїх обласних САД) та місцевих влад трапляється у випадках, коли місто, село або селище бажає покращити власну інфраструктуру порівняно зі стандартним проектом, на який держава в змозі виділити гроші. Або щоб прискорити ремонт певної ділянки державної дороги в межах громади, який, виходячи з, знов таки, можливостей державного фінансування, запланований на більш пізній термін. Але, воєнний 2022 рік став важким випробуванням для всієї дорожньої галузі держави, коли, через загальнодержавні військові потреби, кошти на ремонти та будівництва доріг та мостів виділялися в мізерних обсягах. Тому суттєвим рушієм цих відновлювальних процесів стали саме громади.

Також Франківська САД нагадала, що за кошти державного бюджету, в межах національної програми “Велике Будівництво”, в 2021 році в Делятині проведено капітальний ремонт шляхопроводу через залізницю та річку Любіжня. На мостовій споруді розширено проїжджу частину, що підвищило пропускну здатність мосту та сприяло покращенню безпеки дорожнього руху. Адже дорога Н-09, що сполучає Львівщину, Франківщину та Закарпаття, має значне транспортне навантаження.

З нещодавніх новин з Франківщини на нашому сайті: з початку нового 2023 року на трасі М-30 (М-12) вже тривають роботизавершується будівництво мосту в Рожнові на Косівщині, який почали споруджувати 14 років тому, одночасно ремонтують три мости в різних районах Франківщини,  наприкінці жовтня у Калуському районі полагодили ще один міст – через річку Лімницю, у вересні в області ремонтувалися ще чотири мости, на трасі Н-09 збудовано захисну 600-метрову підпірну стінку.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар