Чернігівський район, Чернігівська область

Після відкриття руху лівим відбудованим проїздом автомобільного мосту через Десну на об’їзді Чернігова на трасі ♦ М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі” 10 квітня 2023 року, мостовики компанії “Автомагістраль-Південь” продовжили роботи по частковій відбудові правого проїзду. На сьогодні в ньому так само відновлюється лише та частина, що була пошкоджена внаслідок бойових дій. Приблизно 230 метрів від загальної довжини мосту понад 600 м.

Незабаром правим проїздом відкриють рух. Сьогодні вже роблять кількашарову гідроізодяцію прогонової будови, готовлять її до асфальтування. Асфальтуватимуть проїзд так само, як і лівий: двома шарами асфальтобетону, з яких верхній – ЩМА. Нагадаю, що міст має першу категорію, тобто на кожному його проїзді по дві повноцінні смуги руху.

Після відкриття цієї половини споруди мостовики знов повернуться на лівий проїзд и повністю перебудують вже ту частину довжиною близько 400 метрів, яка залишилася вцілілою після вибуху. Справа в тому, що несучі конструкції мосту все ж постраждали від вибуху, хоч і встояли, і ще певний час зможуть виконувати свої функції. Також міст хочуть привести до вимог чинних нормативів. Після того, як ліва частина буде перебудована повністю, транспорт знов повернуть на неї і виконають ті самі операції з правою. Кінцевий результат, який має бути отиманий завдяки всім цим “рокіровкам” – повністю перебудований наново подвійний міст.

Дописами про хід робіт на мосту поділився очільник Агентства відновлення (колишній “Укравтодор”) Андрій Івко, а також оприлюднила прес-служба компанії “Автомагістраль-Південь“, яка є генеральним підрядником на цій відбудові. Остання зазначила, що на правій стороні мосту виконувалися всі ті самі роботи і відбудована частина є конструктивно ідентичною лівій частині, яку, як і сам міст, я детально описував у попередній новині з цього об’єкту (див. посилання вище). Головним моментом відновлення пошкоджених прогонів стало поздовжне насування на нові опори сталевої опірної конструкції, на яку потім вкладали залізобетонні плити незйомної опалубки. На них влаштували монолітну плиту проїзду завтовшки 150 мм.

Після деокупації Чернігівщини роботи на об’єкті мостовики змогли розпочати лише у другій половині 2022 року. Раніше не дозволяла висока вода в Десні. Адже зруйновані частини обох проїздів були над заплавною територією. І вся ця місцина опинилася під водою під час тривалої повені. А після того, як вода пішла, навколишню територію ще й довелося розміновувати. З огляду на важливість мосту для логістики регіону, робота тут тривала в режимі 24/7. Та й нині мостобудівельники не збавляють темпів.

Останні новин з Чернігівщини на нашому сайті: група компаній “АВТОСТРАДА” капітально відбудовує 400-метровий міст через Сейм, капітально відремонтований міст на трасі Н-27 неподалік Чернігова, відкрито рух ще двома мостами – капітальним на обході Чернігова та тимчасовим на Р-69, в Сновській громаді на місцевій дорозі відкрито третій тимчасовий французький міст, другий тимчасовий міст, наданий Управлінню капітального будівництва Чернігівської ОВА французькими партнерами, відкрито у Старому Білоусі. Тимчасовий французький міст змонтовано та відкрито у Новому Білоусі. Відновлено 400-метровий міст через Десну на кордоні з Сумщиною.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар