Чернігівська область

Насправді, мова йде не зовсім про добудову дороги, як такої. Оскільки на військовий час всі середні поточні та капітальні ремонти і реконструкції в Україні  призупинені, крім відбудови зруйнованих критичних об’єктів. Зараз усі необхідні дорожні роботи виконуються за рахунок коштів, виділених на експлуатаційне утримання доріг. Але, зважаючи на те, що певні ділянки траси ♦ Н-07 “Київ – Суми – Юнаківка” є недобудованими “АВТОСТРАДОЮ” з минулого року, тому що це – перехідні об’єкти на рік 2022-й, то необхідний комплекс робіт, що виконується зараз, можна в якійсь мірі вважати добудовою.

Йдеться про роботи, які мають на меті забезпечити безпеку руху на дорозі в осінньо-зимово-весняний період, а також зберегти цілісність дороги та земляного полотна (насипу) і, відповідно, – минулорічну працю дорожників. Першочерговими з них замовником робіт, Службою автомобільних доріг у Чернігівській області, визначене облаштування системи водовідведення та дощової каналізації. До неї відносяться водовловлюючі лотки, водоскиди, каналізаційні ґратки та колодці, дренажі, гасителі струменів, канави та кювети тощо.

Оскільки частину ремонтних ділянок на цій дорозі “АВТОСТРАДА” опрацьовувала пізньої минулорічної осені, то ці роботи були відкладені на поточний 2022-й рік. Через велику війну проти російських загарбників, ремонтно-будівельні роботи на дорозі Н-07 відновити вчасно не вдалося. Тепер, напередодні осені, край важливо максимально можливо забезпечити влаштування хоча б цього.

У минулому році дорожники “АВТОСТРАДИ” працювали на кількох ділянках траси Н-07 загальною протяжністю 60 км. Деякі з них вдалося завершити. На інших робота тривала. Зокрема, в цікавий спосіб стара радянська “бетонка”, що становила частину цієї дороги, була перетворена на якісну основу для нової асфальтобетонної дороги. Для цього вона дефрагментувался спеціальним пристосуванням на ймення “імпактор”, що являє собою величезний сталевий ексцентриковий коток трикутної форми, який б’є старі плити на шматки, залишаючи їх на своїх місцях. Це робиться для того, щоб зняти внутрішті напруження у бетоні та перетворити його на своєрідний бут великого розміру, на якому вже можна влаштовувати верхні шари подушки з “пісного” бетону.

Також на цій дорозі автострадівці будували гідротехнічну споруду – величезний переливний колодязь з водопропускним тунелем на запруді річки, та посилювали греблю на ній. В інших місцях вони ж перебудовували мости. В мене наприкінці року був великий відео-огляд в кількох частинах, присвячений ремонту траси Н-07 на території Київської та Чернігівської областей. Нажаль, сьогодні він закритий для перегляду з безпекових міркувань. Але, мої постійні глядачі, сподіваюся, пам’ятають цю цікаву трасу. Протягом 2021-2022 року дорога мала бути відремонтована та реконструйована повністю під програму “Велике Будівництво” в межах цих областей, але, нажаль, цьому зашкодила війна.

Зазначені роботи найближчим часом “АВТОСТРАДА” планує виконати на 10-ти кілометрах траси.

Схожу новину сьогодні мали з Харківщини. Там лагодять та оновлюють до осені системи водовідведення одразу на 6-ти державних дорогах.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці група компаній “АВТОСТРАДА”:

Сьогодні перед нами всіма стоїть лише одне завдання – Перемога.

Наразі кожен робить свій вклад у це. Наш – якісна та ефективна робота дорожньої та мостової інфраструктури, там де це можливо.
?️ Під час війни навантаження на дороги надзвичайно велике. Потрібно ретельно дбати про збереження вцілілих доріг – адже зараз вони є основними життєвими маршрутами, а після закінчення війни стануть основою для відновлення України.
? Розпочали заходи по збереженню функціональності траси Н-07 “Київ-Суми-Юнаківка” на Чернігівщині – важливої транспортної артерії, яка об’єднує Київ з Чернігівською та Сумською областями. За місяці військових дій цей шлях мав надмірне навантаження, окрім цього на цілісність покриття впливає специфіка ґрунтів у регіоні, які є складними через підземні та поверхневі води.
☝️ Тож, робимо все можливе, щоб нівелювати негативні чинники, що впливають на дорогу та забезпечити її безперебійне функціонування. Першочергово споруджуємо дощову каналізацію, яка унеможливить потрапляння води на дорожнє полотно та слугуватиме відведенням ґрунтових та поверхневих вод.
Наразі працюємо на ділянках, які були збудовані наприкінці осені минулого року і були перехідними об’єктами. У найближчих планах роботи на 10 км цієї траси.
➡️ Відновлення траси Н-07 – масштабний об’єкт над яким ми працювали в області весь минулий рік. Провели об’ємні земляні роботи, використали унікальну технологію переробки старого бетонного покриття на якісну нову основу для асфальтної дороги. Всього в 2022 році (ймовірно – помилка і йдеться про 2021-й рік – П.А.) зробили понад 60 км автошляху.
Працюємо задля перемоги!
Слава Україні!??

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар