Харківська область

За повідомленням дорожньо-будівельної компанії “Автомагістраль-Південь”, в Харківській області техніка та працівники компанії проводять дорожні роботи на чотирьох ключових автодорогах, важливих для постачання гуманітарних вантажів мешканцям звільнених від російських окупантів територій.

Відновлення автошляхів проводиться ямковим ремонтом та суцільними асфальтобетонними картами на найбільш пошкоджених ділянках.

На окремих ділянках автошляху ♦ Т-21-11 “Печеніги – Великий Бурлук” відфрезеровано верхній шар зруйнованого дорожнього покриття та влаштовано вирівнюючий шар дрібнозернистого асфальтобетону (АБС) завтовшки 6 см. В деяких місцях довелося ремонтувати основу дорожнього одягу шляхом розбирання та влаштування нового шару з щебенево-піщаної суміші (ЩПС) 0-40 мм. завтовшки 20 см. Загальна протяжність об’єкту ремонту – понад 42 км.

На двох ділянках територіальної дороги ♦ Т-21-14 “Приколотне – Великий Бурлук – Дворічна” виконувалися роботи з холодної регенерації основи дорожнього одягу через розпушення та перемішування з додаванням нового матеріалу ЩПС 0-40 мм. Після цього влаштовано вирівнюючий шар крупнозернистого АБС завтовшки 12 см.

Аналогічні роботи зараз тривають на територіальному автошляху ♦ Т- 21-04 “Харків – Вовчанськ – Пункт контролю «Чугунівка»”. Термін завершення об’єкту залежить від погодних умов.

На півдні області на регіональному автошляху ♦ Р-79 “Сахновщина – Ізюм” компанія продовжує будівництво тимчасової переправи біля села Степок. Вже створені земляні насипи підходів з обох сторін майбутньої переправи. Проводиться монтаж двохочкової залізобетонної водопропускної труби діаметром 1,5 метри.

Необхідність робіт на цих дорогах обумовлена тим, що дамби через Печенізьке водосховище зруйновані. Тому сполучення прикордонних громад з обласним центром можливе лише в об’їзд – через Великий Бурлук та Чугуїв. Але, після обстеження фахівцями Служби автомобільних доріг у Харківській області, було виявлено, що  мережа доріг на деокупованих територіях перебуває у жахливому стані.

Останні новини з Харківщини на нашому сайті: ще чотири тимчасові переправи запрацювали в другій половині листопада, в Балаклії відкритий рух тимчасовим мостом через річку Балаклійка, в Ізюмі відкрито тимчасовий міст через Суверський Донець, пошкоджений ворожими снарядами міст ремонтують на околиці Чугуєва, тимчасову переправу влаштовано у с.Козача Лопань, у Вовчанському районі влаштовано тимчасову переправу біля зруйнованого мосту.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар

%d блогерам подобається це: