Харківська область

В міру просування ремонтних робіт на трасі ♦ М-03 “Київ – Харків – Довжанський” від Харкова у бік Полтавщини, Служба автомобільних доріг у Харківській області, що є замовником ремонту, здійснює постійний контроль якості робіт та відповідності матеріалів, що використовуються. Для цього залучаються фахівці власної лабораторії Служби, яка обладнана всіма необхідними приладами, що сертифіковані, повірені та своєчасно проходять верифікацію.

Протягом останніх місяців дорожники з компанії «Автомагістраль-Схід» проводили аварійний ремонт траси М-03 – під’їздів до Харкова. Не зважаючи на те, що такий ремонт є мірою тимчасовою та вимушеною, на його проведення виділяються державні кошти, призначені на експлуатаційне утримання доріг. А отже, в умовах війни, жодна копійка не має бути витрачена марно. Тож фахівці Служби з технагляду прискіпливо спостерігають за всіма етапами робіт, а працівники лабораторії відбирають зразки матеріалів для подальших досліджень та проводять поточний контроль.

У тих місцях, де проводилося суцільне асфальтування дороги асфальтобетонними картами, в тому числі, – з коригуванням дорожньої основи, – там відбираються “керни”: висвердлюються за допомогою спеціальних коронок. Вони відправляються до лабораторії, де перевіряють якість ущільнення шарів асфальтобетону та подушки, наявність порожнин, механічні характеристики дорожнього покриття та його фракційний і рецептурний склад. Тобто, таким чином перевірку проходить і якість роботи робочих на дорозі, і якість приготування сумішей на заводах підрядника.

За місцем перевіряють ухили, пласкість, розухилку та наявність ям і горбів на свіжовкладеному асфальтобетоні. Ультразвуковим обладнанням проводять неруйнуючий контроль якості ущільнення. Також здійснюють перевірку якості нанесення дорожньої розмітки. На ямах, де робилися невеличкі латки гарячим асфальтобетоном, також проводять неруйнуючий контроль та вибірково беруться зразки матеріалу.

Всі ці методи контроля якості відпрацьовані за кілька останніх років, поки в країні тривала програма “Велике Будівництво”, що дозволила суттєво розбудувати дорожню та мостову галузі, а також обладнати обласні служби автодоріг сучасним лабораторним обладнянням, а їхнім працівникам – набути необхідного практичного досвіду. Після перемоги України у війні проти російських загарбників, це все знов, повною мірою, запрацює на відбудову країни. Але, й тепер, як бачимо, якість суворо контролюється навіть на тимчасових ремонтах, що дозволяє економити кошти, зберігати рівень відповідальності та професійності у підрядників та замовників. Адже, якщо якість робіт виявиться невідповідною, то підрядник не отримає за це оплату, але має виправити всі недоліки за власний рахунок.

Також на початку липня з Харківщини в нас була новина про завершення ремонту на  цій же трасі на ділянці від с. Новий Коротич до смт. Пісочин, тобто, до передмістя Харкова.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Харківській області:

Регулярно контролюємо якість дорожніх робіт.

Одним із пріоритетних завдань Служби автомобільних доріг у Харківській області є контроль та перевірка належної якості дорожніх робіт. На всіх етапах виробничого процесу лабораторія Служби здійснює відбір матеріалів для подальших випробувань у лабораторних умовах.
? На локаціях, де проїзну частину закриваємо повністю новим суцільним шаром асфальтобетону, – там по завершенню робіт здійснюємо відбір кернів. Таким чином перевіряється щільність улаштованного покриття.
? Таку процедуру провели на свіжеулаштованному дорожньому покритті на автомобільній дорозі М-03 Київ-Харків-Довжанський в межах н.п Коротич. І вже на основі цих результатів досліджень Служба вирішує чи якісно підрядник виконав роботи. У разі виявлення недоліків – підрядна організація за власні гроші має їх усунути.
? Окрім цього, лабораторія Служби автомобільних доріг проводить випробування асфальтобетонних сумішей з ділянок ямкового ремонту окремих вибоїн, контролює якість використовуваних матеріалів. Також, тривають роботи з контролю якості дорожньої розмітки.
Наша лабораторія оснащена необхідним обладнанням для ефективного та професійного контролю за якістю ремонтно-будівельних матеріалів.
Усі прилади, що задіяні при проведенні випробувань щороку проходять повірку на відповідність, калібрування та перевірку (верифікацію).
⚠️ Будьте уважні за кермом та беззаперечно дотримуйтеся ПДР.
❗️ Нагадуємо, що у зв’язку з агресією росії проти України свою роботу зосередили виключно на експлуатаційному утриманні автошляхів державного значення.
Виконуємо роботи, які є вкрай необхідними, для того щоб не було аварійності і аварійної ямковості. Враховуючи складне економічне становище в країні під час военного стану, використовуємо як умога менше коштів і спрямовуємо їх лише для підтримання безпечного проїзду.
Після нашої Перемоги ми обов’язково відновимо Велике Будівництво і реалізуємо всі плани – будівництва доріг, мостів та їх капітального відновлення!

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар