Бериславський район, Херсонська область

За повідомленням прес-служби компанії “Автомагістраль-Південь”, на місцевій дорозі між селищем Велика Олександрівка та селом Біла Криниця розпочалися роботи з капітальної відбудови мосту через річку Інгулець. Нагадаю, що у квітні 2023 року військовими інженерами при підтримці підрядників ДУ “Місцеві дороги Херсонщини” та Великоолександрівської селищної військової адміністрації тут був збудований тимчасовий міст.

Старий капітальний міст забезпечував сполучення через Інгулець правобережних населених пунктів з Великою Олександрівкою. І далі – з районним центром Бериславом через територіальну дорогу Т-22-07. Він був знищений російськими загарбниками у травні 2022 року. До жовтня того ж року селище та навколишня місцевість знаходилися під окупацією. Після звільнення правобережної частини Херсонщини від ворога, поряд зі зруйнованими мостами на державних та місцевих дорогах почали зводити тимчасові переправи. До відкриття руху тимчасовим мостом у Великій Олександрівці найближчою переправою через Інгулець тут був тимчасовий міст у Давидовому Броді. Він розташований в 20 кілометрах від цього місця.

Недоліками нового тимчасового мосту є наявність всього однієї смуги руху. Через це рух мостом можливий лише в реверсному режимі, що при значній довжині створює водіям складнощі. Також тимчасовий міст має дерев’яний настил для проїзду та не має виокремлених хідників, що небезпечно для пішоходів. Через це було ухвалено рішення відбудувати старий міст капітально. Тимчасовий же прослужить до завершення робіт з капітального відновлення постійного. В якості генпідрядника та виконавця основних робіт з відбудови була залучена компанія “Автомагістраль-Південь”. Її працівники вже приступили до роботи.

Старий міст мав довжину 111 метрів та шість прогонів, складених з пустотних мостових плит зразка 1970-80-х років. Плити були вкладені на монолітні ригелі, кожен з яких підтримувався двома збірнозалізобетонними стійками. Наразі зруйновані три прогони.

Згідно проекту відновлення мосту, вся його прогонова будова буде розібрана. Ймовірно, прогони будуть замінені на сучасні балкові, хоча ця інформація поки не оголошувалася. З опор залишать вцілілі. Решту перебудують, для чого вже розпочали підготовку армкаркасів буронабивних паль. Триває розбирання зруйнованих та визначених до демонтажу конструкцій. Демонтажні роботи планують завершити до кінця цього тижня, тобто до 14 травня. Також паралельно готуються грунтові майданчики для роботи бурової машини.

Крім відбудови мостової споруди будуть також перероблені підходи до мосту довжиною 173 та 41 метри. На мосту та підходах влаштують тротуари, буде змонтована система освітлення, перильне, колесовідбійне та бар’єрне огородження, система водовідведення.

Зараз на об’єкті працює в середньому 30 мостовиків.

Останні новини з Херсонщини на нашому сайті: тимчасову переправу Правдино – Миролюбівка зробили постійною, зруйнований міст між Херсоном та Миколаєвом замінять на гофротруби, військові збудували тимчасовий місцевий міст Краснолюбецьк – Калинівське, зведена новина про будівництво кількох тимчасових переправ на Херсонщині та Миколаїіщині, збудована тимчасова переправа Зарічне – Архангельське, відкрито рух двома гілками (4 смуги) тимчасовою переправою біля Херсону на трасі М-14,  запрацювала тимчасова переправа в бік Снігурівки, відкрито тимчасовий проїзд біля зруйнованого мосту по трасі М-14 на под’їзді до Херсону, в селі Давидів Брід побудували тимчасову переправу через Інгулець, відновлено сполучення Кочубеївської громади Херсонщини з найближчим великим містом сусідньої Дніпропетровщини – Кривим Рогом.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар