Карпати, Вижницький район, Чернівецька область

На гірській дорозі ♦ Т-26-01 “Чернівці – Вашківці – Путила – КПП «Руська»” в Чернівецькій області триває реконструкция ділянки під’їзної дороги до КПП «Шепіт – Ізвоареле Сучевей». Про її початок я повідомляв у середині жовтня. Сьогодні Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області поділилася подробицями ходу ремонтних робіт.

Як зазначалося раніше, у жовтні дорожники розпочали підготовчі роботи. Зокрема, був зняний верхній шар колишнього ґрунтового дорожнього покриття, розчищалося місце під розширення дороги до проектних 6 метрів. Оскільки дорога проходить понад рікою Сучава, то на 2-кілометровій ділянці, що реконструюється, за проектом буде влаштовано 9 підпірних стінок. Зараз роботи проводяться на одній з них протяжністю 163 метри. Підрядник, франківська фірма ТОВ «ПБС», вже влаштував основу для підпірної стінки, матраци та 2 ряди габіонних ящиків. Також, для влаштування нових стінок там, де це передбачено проектом, виконується демонтаж залишків старих габіонів і дерев’яних підпірних стін, якими колись було зроблено берегоукріплення.

Крім стінок на цій ділянці дороги розташовані два мости, які теж потребують реконструкції. Перша штучна споруда довжиною 11,5 метри вже взята до роботи. Для зручності місцевих мешканців, підрядник влаштував тимчасовий її об’їзд, а сам міст демонтував, виконав земляні роботи для поширення опор мосту, заармував та забетонував фундамент на першому поширенні, а на інших двох – зробив армування. Після завершення реконструкції міст буде ширшим і відповідатиме сучасним нормам щодо вантажопідйомності.

Найближчим часом тут планується проведення таких мостобудівельних робіт:

 • бетонування опор мосту;
 • монтаж балок прогонової будови;
 • влаштування монолітної плити та гідроізоляції;
 • влаштування нового асфальтобетонного покриття на проїзній частині та тротуарах;
 • монтаж бар’єрного та перильного огородження;
 • виконання заходів з організації дорожнього руху.

Крім ремонту мостів в цілому за проектом буде зроблено:

 • влаштування водовідведення проїзної частини, заміна водопропускних труб під основою дороги;
 • влаштування нового дорожнього одягу;
 • укріплення узбіч, укосів;
 • влаштування тротуарів, зупинок громадського транспорту та нового авто-павільйону;
 • встановлення знаків для організації дорожнього руху.

Реконструкцію проводять в межах міжнародного проекту «Покращення транспортної інфраструктури у транскордонному регіоні Чернівці – Сучава (Шепіт – Ізвоареле Сучевей)» в рамках Спільної операційної програми Румунія – Україна 2014-2020 рр. До МПП «Шепіт» під’їзна дорога була практично відсутньою, через що пункт пропуску не працював як автомобільний з 2010 року.

Останнім часом з Чернівецької області ми мали такі новини: заасфальтований один проїзд мосту у Сторожинці, незабаром очікуємо на відкриття нового МПП “Красноїльськ”, кілька послідовних новин про відновлений середній поточний ремонт дороги, що сплолучає Чернівці через Сторожинець з майбутнімПП “Красноїльськ”, який розташований на румунському кордоні. Також повідомлялося про реконструкцію ще одного пункту пропуску – «Дяківці» біля МПП «Порубне».

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар