Бучанський район, Київська область

Наприкінці вересня на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України з’явилося повідомлення про громадське обговорення концепції майбутнього меморіального історико-архітектурного комплексу «Відкритий перелом». Сьогодні ця новина нарешні потрапила у піблічний інформаційний простір та почала активно обговорюватися у ірпінських FB-групах. Нагадаю, що в основу меморіалу має лягти зруйнований міст на околиці Ірпеня в с.Романівка, який став “дорогою життя” для десятків тисяч мешканців міст та сіл Бучанського району, які цим шляхом евакуювалися на “велику землю” від російської орди.

МКІП пропонує громадськості для обговорення проект концепції меморіального історико-архітектурного комплексу «Відкритий перелом»

На виконання завдання, визначеного пунктом 2 розділу 6 протоколу № 109 засідання Кабінету Міністрів України від 09 серпня 2022 року, Міністерство культури та інформаційної політики України пропонує громадськості для обговорення проект концепції меморіального історико-архітектурного комплексу «Відкритий перелом» як увіковічення пам’яті про трагічні події збройної агресії Російської Федерації проти України у місті Ірпені.

Для мешканців населених пунктів, на території яких точилися запеклі бої, переправа через Ірпінь була чи не єдиним шляхом порятунку від окупантів. Саме з цього місця, з допомогою наших захисників і захисниць, люди евакуювалися в бік Києва. Фото з українцями, які ховаються під зруйнованим мостом, розлетілися міжнародними виданнями. Світ запам’ятав історію цього місця саме за кадрами «перелому». Одним із завдань, які автори проекту ставили перед собою при його розробці є збереження пам’яті. За концепцією проекту, це місце має стати локальним центром тяжіння для вшанування героїв України та жертв війни.

Зауваження і пропозиції до проекту концепції приймаються до 30.10.2022 року на електронну адресу: tomyn.m@mkip.gov.ua.

Надані пропозиції та зауваження будуть розглянуті під час доопрацювання концепції меморіального історико-архітектурного комплексу «Відкритий перелом». Результати консультацій із громадськістю будуть розміщені на офіційному вебсайті МКІП.

Ознайомитися безпосередньо з запропонованою концепцією можна за посиланням. Нижче подаю деякі візуалізації з неї для кращого розуміння, а також власні світлини, які я зробив у квітні 2022. Біля зруйнованого мосту тоді будували тимчасову переправу.

Кілька днів тому я розповідав про те, як проходять роботи з побудови нового мосту у с.Романівка поряд зі зруйнованим.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар