Бучанський район, Київська область
25 січня 2023 року я відвідав місце капітальної відбудови мосту через р.Ірпінь на міжнародній “Варшавській” трасі ♦ М-07 “Київ – Ковель – Ягодин” на околиці Гостомеля Бучанського району Київщини. Та зафільмував для вас поточний стан справ на будівництві. Роботи тут виконує 112-й мостобудівельний загін з м.Бровари. Замовником робот є Служба автомобільних доріг у Київській області.
Міст між Гостомелем та Горенкою було знищено оборонцями Києва під час героїчної оборони столиці у лютому 2022 року. Завдяки цьому тут вдалося зупинити та повністю розбити колону бронетехніки “росгвардії” та російського десанту.
В квітні 2022 року я задокументував стан цього мосту під час зйомки низки оглядів, присвячених руйнуванням інфраструктури та приватного житла, заподіяним російськими загарбниками у Київській області. Міст фактично складався з двох окремих мостів: правого та лівого проїздів. Обидва мали протяжність по близько 138 метрів. Один з них був побудований тут давно, а інший прибудований в період підготовки до Євро-2012. Орієнтація мосту (правий та лівий проїзди) – від Києва в напрямку Гостомеля, Бородянки, Варшави. Так само йде відлік опор. Станом на квітень минулого року лівий проїзд був непроїзний, а правим машини рухалися однією смугою з ризиком звалитися долу. Дуже рекомендую передивитися огляд за посиланням щоб вповні зрозуміти, як це відбувалося.
Наприкінці весни 2022 року військові мостовики з Державної спеціальної служби транспорту МО України звели тут тимчасовий міст, яким транспорт став рухатися на захід країни. Влітку 2022 року сюди зайшов 112-й мостобудівельний загін, який почав розбирати старий міст та готуватися до зведення нового капітального. Паралельно фахівці обслідували старі конструкції, щоб визначити, чи можливо зберегти певну частину мосту. У жовтні того ж року для покращення сполучення між берегами Ірпеня поряд з тимчасовим мостом була відкрита ще одна гілка тимчасової переправи, вже пересипна.
По результатах обстежень було вирішено частково зберегти правий проїзд мосту. З 8-ми прогонів залишили 5. Три зараз добудовуються. Лівий проїзд виявисвя цілком непридатним для подальшої експлуатації через невідповідність сучасним нормативам. Його розібрано повністю. Новий міст буде 7-прогоновим.
На сьогодні на правому проїзді посилили ростверки та палеву основу демонтованих опор та звели на них нові опори. Також повністю поновили устійну опору, залишивши лише один рядок старих забивних паль. На час зйомки огляду, мостовики готувалися до монтажу балок, які виготовив завод Ковальської.
Лівий проїзд розібраний, за виключенням одного рядка паль на кожній з обох устійних опор. Також влаштовані нові 24 буронабивні палі під 6 нових проміжних опор (нумерація починається з нульової). На першій та другій опорах мостовики влаштували шпунтову огорожу і приступили до розкриття котлованів під влаштування ростверків.
Решту подробиць дивіться у відео-огляді. Точні терміни завершення робіт поки що не називаються, але наразі відомо, що мостобудівельники мають завдання в першу чергу відновити правий проїзд та забезпечити відкриття руху ним. Замовник відбудови дає орієнтовні строки повного завершення робіт: до кінця поточного року.
Дивитися відео зараз:
З нещодавніх новин з Київської області на нашому сайті: як капітально відбудовують міст на “Варшавці” в Бородянці, “Автомагістраль-Південь” розповіла про роботи на мості через Ірпінь в Стоянці. Відкрито рух обома проїздами мосту через Трубіж поблизу Борщева. Біля Фастова заасфальтовано тимчасовий переїзд через Ірпінь на дорозі Р-04. В Бучанському районі ремонтували міст між Макаровим та Бородянкою.