Чернігівський район, Чернігівська область

За повідомленням Міністерства інфраструктури України, неподалік Чернігова на національній трасі ♦ Н-27 “Чернігів – Мена – Сосниця – Грем’яч” капітально відремонтовано міст через річку Замглай, доплив Десни, на околиці с.Киселівка.

Дорога Н-27 забезпечує транспортне сполучення 14 громад на півночі Чернігівщини з Черніговом та іншими населеними пунктами. Карти Google досі позначають цей автошлях, як Р-12. Мостова споруда була зруйнована під час бойових дій на початку російської навали в лютому 2022 року. Після деокупації області для відновлення руху транспорту в квітні 2022 року тут було облаштовано тимчасову переправу. Але, вона не могла впоратися з трафіком, та й великогабаритний транспорт не мав змоги рухатися нею з повним завантаженням. Через це Державне агентство відновлення (колишній “Укравтодор”) ухвалив рішення про капітальну відбудову мосту згідно сучасних стандартів.

До руйнування це був міст з трьома прогонами по 18 метрів, загальною довжиною 54 метри. Прогони були складені з пустотних мостових плит. Опори являли собою монолітні ригельні насадки на стійках-палях. Під час ремонту схему прогонів та розташування опор залишили незмінною, але прогонову будову замінили на балкову залізобетонну. Балки використані сучасного зразка І-подібні. Опори відбудували конструктивно схожими на ті, що були до ремонту. По балках влаштована монолітна розподільча плита, гідроизоляція та вкладено кілька шарів асфальтобетону. Міст має чотири смуги руху: по дві для зустрічних напрямків. Прогонові будови для кожного напрямку окремі, але мають загальні устійні опори. Від старого мосту частково залишилися лише фунтаменти устійних опор, але їх підсилили.

Також на мосту влаштована система водовідведення з багаторівневою системою очищення дощових стоків, що відповідає сучасним екологічним нормам. Під час ремонту мосту змінилася його висота. Через це були розібрані і наново влаштовані підходи довжиною по 60 метрів з обох боків. Ширина підходів збільшена до чинних нормативів.

Міст відбудовувала компанія “Автомагістраль-Південь на замовлення Служби автомобільних доріг у Чернігівській області. Як зазначила прес-служба компанії, перебудова мосту проведена у рекордні терміни. Роботи виконувалися в режимі 24/7 в три зміни протягом всієї осені та зими. Під час мінусових температур та опадів робота проводилася у спеціальних “тепляках” із штучним підігрівом, що дозволяло суворо дотримуватися технології будівництва. Також велика увага приділялася безпеці працівників на об’єкті. Оскількі Чернігівщина все ще зазнає російських ракетних ударів, то не виключалося, що ворог зможе влучити у будмайданчик. Тому було побудовано тимчасове бомбосховище, де мостовики перебували під час повітряних тривог.

З останніх новин з Чернігівщини на нашому сайті: відкрито рух ще двома мостами – капітальним на обході Чернігова та тимчасовим на Р-69, в Сновській громаді на місцевій дорозі відкрито третій тимчасовий французький міст, другий тимчасовий міст, наданий Управлінню капітального будівництва Чернігівської ОВА французькими партнерами, відкрито у Старому Білоусі. Тимчасовий французький міст змонтовано та відкрито у Новому Білоусі. Відновлено 400-метровий міст через Десну на кордоні з Сумщиною, частково відновлений рух одним з мостів на трасі М-01.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар