Київ

Станом на 11 квітня 2023 року тривало влаштування нової дощової каналізації на 850-метровій субділянці другої черги ремонту під проїзною частиною киівської вулиці Ентузіастів на Русанівському острові. Роботи виконує субпідрядна організація “Будівельні споруди міста”.

Київ, вул.Ентузіастів. Схема ремонтної ділянки другої черги та шляхів об'їзду. КК "Київавтодор"
Київ, вул.Ентузіастів. Схема ремонтної ділянки другої черги та шляхів об’їзду. КК “Київавтодор”

На цей час вже демонтована залізобетонна основа на всій протяжності ділянки, де зараз відбуваються роботи. На вкладанні магістральної труби діаметром 600 мм. працюють дві бригади, що рухаються назустріч одна одній з обох кінців ділянки. Паралельно з прокладанням головної магістралі влаштовують комутаційні камери та колодязі. Вже прокладено близько 400 метрів труби: 350 з боку північного перехрестя з бульваром Шамо та 50 з протилежного боку субділянки. Така різниця пояснюється різницею в глибині прокладання. З боку Шамо вона становить близько 2,5 метрів, а з іншого боку – близько 6. Для порівняння того, що на ділянці є зараз, та того, що було пів місяця тому, – можно подивитися попередню новину.

Після вкладання труби з заданим кутом ухилу та влаштування необхідних колодязів одразу проводиться зворотнє засипання траншеї з пошаровим ущильненням піску. Доречі, роботу дуже спрощує те, що острів цілком намитий штучно і грунт – це чистий пісок, який легко розкопується і добре ущільнюється при зворотньому засипанні. Крім робіт по каналізації, інших на вулиці поки що не проводиться.

Перед зйомкою відео-огляду я поспілкувався з прес-службою Комунальної корпорації “Київавтодор”, яка є замовником робіт, і з’ясував деякі суттєві моменти щодо цього капітального ремонту. Отже, зараз виконується друга черга ремонту, яка розпочалася 17 березня 2023 року. Повна ділянка її має протяжність 1700 м. Починається вона на межі першої ділянки (приблизно за 50 метрів до північного перехрестя з бульваром Шамо), а закінчується за південним перехрестям з тим самим бульваром. Але наразі немає погодження з поліцією схеми організації дорожнього руху (ОДР) і дозволів на перекриття руху та початок робіт на решті протяжності ділянки, крім тієї субділянки, де зараз ведуться роботи.

Це не є проблемою, оскількі зазначені 850 метрів зливової каналізації – це відокремлена її частина, яка може прокладатися також окремо. І вона не сполучається з сусідніми. Пов’язано це з тим, що це є безнапірна самопливна зливова каналізація, яка має нижню точку, з якої вода виводиться навпростець у Русанівський канал. Через це роботи ведуться поки що лише на зазначеній субділянці, не створюючи місцевим мешканцям незручностей на інших частинах ділянки. Також відомо, що поточним проектом не передбачено влаштування очисних споруд на цій системи каналізації.

Також “Київавтодор” повідомив, що в 2023 році в рамках поточного капітального ремонту планується виконати влаштування дощової каналізації на всій протяжності вулиці, тобто до південного перехрестя з Русанівською набережною. Також буде зроблена основа дорожнього одягу з трьох шарів ЩПС, змонтовані бордюри та вкладені два шари асфальтобетону до кінця вулиці. Чи будуть в 2023 році розпочаті роботи з влаштування нових тротуарів, велодоріжок, паркувальних кишень і майданчиків, та з благоустрою, як це було обіцяно згідно проекту, наразі невідомо. Все буде залежати від фінансування міським бюджетом. Вкладання на проїзну частину фінішного третього шару асфальтобетону за проектом планують зробити у наступному році.

Перша черга ремонту розпочалася в грудні 2021 року. Вулиця була прокладена у 1960-х роках, а капітально не ремонтувалася з 1981 року. Генеральний підрядник поточного  капітального ремонту  – турецька компанія “ONUR”. Перша 500-метрова ділянка від північного перехрестя з Русанівською набережною ремонтувалася до початку російської навали у лютому 2022 року. Встигли прокласти дощову каналізацію та підготувати основу дорожнього одягу. Після цього роботи були призупинені. В липні 2022 року вони ненадовго відновилися: дорожники провели асфальтування двома шарами асфальтобетону проїздної частини вулиці.

Зараз транзитного проїзду поточною ремонтною ділянкою немає. На кінці нинішньої субділянки біля мосту на/з вул.Сверстюка проїзна частина перекрита бетонними блоками. Також перекрито і міст. Місцеві мешканці можуть дістатися автівками до домівок однією смугою з північного перехрестя з бульваром Шамо. Для них також влаштовуються тимчасові заїзди у двори. Громадський транспорт ремонтною ділянкою не курсує: автобус, що тут мав свій маршрут, перекинуто на бульвар Шамо, з якого він виїжджає на першу ремонтну ділянку, до робіт наразі не проводиться.

Дивитися видео:

Нажаль, на момент підготовки цієї новини так і не ухвалено жодного рішення стосовно ремонту автомобільного мосту через Русанівський канал між вул.Ентузіастів та вул.Сверстюка. В проект ремонту другої черги вулиці він не входить. Але, як ви могли бачити ще в попередньому огляді, – його стан також вимагає ремонту. Зокрема, ремонту потребує проїзна частина та тротуарні блоки, на яких вже почали відходити бордюрні камені. Чекаємо на позитивні зрушення в цьому питанні.

Ще раз уточнюю, що під час війни кінцевих термінів виконання робіт другої черги ремонту не оголошено. Відомо, що поточні обмеження руху транспорту на субділянці впроваджені до 30 червня 2023 року. Фінальне асфальтування відбудеться у наступному році. Коли дорожники зможуть узятися за тротуари, велодоріжки та інший благоустрій – наразі невідомо.

Останні новини з Києва на нашому сайті: триває робота з будівництва мосту-Хвилі на Оболоні та з благоустрою Оболонського острова, над вул.Дніпровською Набережною встановили дві частини прогону лівобережного з’їзду з Дарницького мосту в бік Осокорків (ВІДЕО), на Дегтярівському шляхопроводі прибрали чотири аварійні балкисвіжий відео-огляд Оболонського острова та мостів, що на нього будують,  “Київавтодор” облаштував у столиці кілька нових кільцевих розв’язок, “АВТОСТОРАДА” розповіла про перебіг робіт з будівництва лівобережної автомобільної розв’язки Дарницького мосту, на Вело-Пішохідному мості монтували нові підлогові скляні блоки замість пошкоджених російською ракетою, завершені ремонтні роботи на частині вул.Спаській.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар