Київщина. Ново-Ірпінська траса Р-30

На трасі Р-30 в с.Романівці, що є передмістям Ірпеня, фахівці турецької компанії Onur розпочали будівництво нового автомобільного мосту через р.Ірпінь, що з’єднає Київ з Ірпенем.

Міст, що існував тут раніше, був підірваний нашими військовими в перші дні оборони Києва від російських загарбників. Рештки мосту стали своєрідною “дорогою життя”, якою десятки тисяч цивільних ірпіньців крізь холодну лютневу воду, а згодом – по саморобним дерев’яним мосткам, під безперервними ворожими обстрілами тікали від російської навали до рятівного Києва.

Після звільнення Київщини від росіян, на замовлення Служби автомобільних доріг у Київській области, компанія ПП “Автомагістраль” побудувала поряд із зруйнованим мостом тимчасовий переїзд, яким наразі відбувається сполучення двох міст. У своєму квітневому відео-огляді я показував стан зруйнованого мосту, а також зафіксував процес асфальтування тимчасового переїзду через Ірпінь. Нижче, в галереї світлин, ви можете побачити стан об’єкту, яким я застав його у середині квітня. Там же, крім фото з оригінальної публікації від Onur Group, ви побачите ексклюзівні світлини з будівництва, надані автору Валерієм Іваненком.

Тоді ж, у квітні, на вищому державному рівні було ухвалене рішення зберегти рештки старого мосту в якості складової частини майбутнього Меморіалу російсько-української війни. Новий міст було вирішено збудувати поряд.

Сьогодні компанія Onur розгорнула тут будівельний майданчик та розпочала влаштування паль для майбутнього мосту. Технічний нагляд на будівництві здійснює українське представництво австрійської компанії “АйСі Інфраструктура Україна”, з якою мої постійні глядачі добре знайомі з будівництва Запорізького Мега-Мосту.

Новий міст буде подвійним, тобто, фактично, будуються два окремі паралельні балкові сучасні залізобетонні мости довжиною по 114 метрів. Кожен з них матиме по 4 прогони. Попередньо очікується, що на будівництво буде витрачено 7,5 тисяч кубів бетону та 970 тон металу.

Про цю новину повідомила на своїй FB-сторінці Onur Group Ukraine:

Команда Onur Group побудує новий міст в Ірпені.

Міст був підірваний у перші дні війни українськими військовими для того, щоб зупинити російських окупантів. Зруйнований міст перетворять на військовий меморіал.
Проект включає 2 мости по 114 метрів, кожен міст матиме 4 прольоти. Всього для будівництва буде використано 7500 м3 бетону та 970 тон будівельного заліза. Даний міст буде з’єднувати Гостомель, Бучу, Ірпінь з Києвом.
Для нас це дуже важливий проект, тому наша команда зробить все, щоб побудувати новий міст у швидкий термін.
Слава Україні!

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар