Київ

За повідомленням мера Києва Віталія Кличка, ремонтна бригада КП «Київавтошляхміст» розпочала заміну пошкоджених вибухом російської ракети 10 жовтня 2022 року скляних блоків огорожі та підлогових вікон оглядових майданчиків Вело-Пішохідного мосту, який також відомий під назвами “Скляний міст” та “Міст Кличка”.

В результаті вибуху на мості постраждали лише скляні елементи. Якихось видимих пошкоджень конструкції мені при ретельному огляді виявити не вдалося, про що я докладно розповідав вам у своєму відео-огляді та ілюстрував багатьма світлинами. Після вибуху і до сьогодні міст перебуває в закритому для відвідувань киянами та гостями столиці стані. За цей час було проведено обстеження мостових конструкцій фахівцями. За словами пана Кличка, вони також не виявили проблем.

Майже місяць знадобився виробнику скла, щоб виготовити та поставити на об’єкт всі необхідні скляні елементи підлоги. Нагадаю, що для підлоги використовується спеціальне удароміцне 4-шарове скло з броньованою плівкою між шарами, загальною товщиною 40 мм., здатне витримувати навантаження до 1250 кг./м2. Додатково зверху воно захищено від механічних пошкождень абразивного характеру загартованим склом товщиною 10 мм. Як ви могли бачити у відео-огляді, навіть ті підлогові вікна, що знаходилися на відстані у кілька десятків метрів від епіцентру вибуху півтонного боєприпасу, не були розбиті повністю. Максимум – постраждали два нижніх шари несучого скла (вибухова хвиля вдарила знизу) та, в деяких випадках, – покривне скло – від падіння уламків ракети та каміння.

Мер Києва повідомив, що пошкодженими виявилися 16 підлогових елементів. Наразі, з них, станом на середину дня 10 листопада, замінені 14. На світлинах ми можемо побачити, які сучасні засоби малої механізації застосовують працівники КП «Київавтошляхміст» для роботи. Адже, вага кожного скляного блоку – сотні кілограмів.

Елементи огорожі двошарові і також мають плівку між шарами. Від вибуху їх постраждала більша кількість, ніж на підлозі. Вони були демонтовані в перший день після обстрілу. Зараз триває виготовлення нових блоків. Найближчим часом вони приїдуть до Києва та будуть встановлені.

Коли саме міст відкриється для відвідувачів очільник Києва не повідомляє, але запевняє, що відбудеться це вже невдовзі.

Останнім часом у Києві: завершені ремонтні роботи на частині вул.Спаській, ремонтувалася бруківка Подільського узвозу, аварійно ремонтується Дегтярівський шляхопровід, були зроблені пвні роботи в межах капітального ремонту вул.Ентузіастів на Русанівці та повністю завершено капітальний ремонт вул.Івана Франка.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар