Київ, острів Оболонський, парк “Наталка”

З березня 2023 року відновилися активні роботи з будівництва прогулянкового вело-пішохідного Мосту-Хвилі, що має з’єднати київський парк “Наталка” з Оболонським островом. Також відбулися деякі зміни на самому острові. Нарешті київським міським головою Віталієм Кличком були оприлюднені подальші плани впорядкування оболонської рекреаційної зони, яка створюється навколо “Наталки”, Оболонського острова та Оболонської набережної і поступово починає розширюватися на Північ праворуч уздовж вул.Прирічної.

Великі плани

Отже, почнемо з найсвіжіших новин. На острові, за словами пана мера, планується облаштувати територію зі збереженням флори і фауни. Також висадять й нові дерева та кущі. Вже узгоджений дендроплан. Відвідувачів радуватимуть і декоративні яблуні, рожева акація, і бузок та газони, що квітнуть усе літо. Нагадаю, що замовником облаштування Оболонського острова є столичне КП “Плесо”. Генеральним підрядником виступає ТОВ “Гідробуд Лімітед”.

Біля вулиці Прирічної планується побудувати великий підземно-наземний паркінг з заїзом з вулиці та виїздом на неї. Попередньо його хочуть зробити схожим на той, що перед великою російсько-українською війною побудували у столичному зоопарку. Але, з урахуванням реалій сьогодення, він має також бути спроектований таким чином, щоб міг використовуватися як укриття в разі повітряної тривоги. Концептуально його призначення,- щоб люди, які приїжджатимуть відпочивати, могли впорядковано залишати там свої автівки.

Треба зазначити, що плани побудови паркінгу одразу досить скептично були зустрінуті київською інтернет-спільнотою. Хтось аргументує свою незгоду тим, що зона, де планується будівництво, є такою, що зазнає підтоплень. Інші  побоюються, що паркінг може бути першим кроком до забудови цієї місцевості житловими комплексами та/або ТРЦ. Як би там не було, але проблема паркування навіть при існуючій зоні відпочинку в межах парку “Наталка” та Оболонської набережної є нагальною. Коли ж ця зона збільшиться в рази та стане “магнітом” для всіх киян та гостей столиці, це питання треба буде вирішувати кардинально.

Київ. Оболонь. Рендер оприлюднено В.Кличком
Зона між Затоками Оболонська та Собаче Гирло. Рендер оприлюднено В.Кличком

Також, якщо роздивитися оприлюднений паном мером рендер, то ми побачимо й інші плани “культурної експансії” в бік затоки Собаче Гирло, причому обабіч неї. Сам вхід в затоку з боку Дніпра хочуть “накрити” ще одним пішохідним мостом. Таким чином, в перспективі планується облаштувати два пішохідно-велосипедних прогулянкових “кола”: мале – від “Наталки” через Оболонський острів і від вже побудованого технічного мосту з Оболонського острова – до Прирічної. І велике – далі, через новий міст і навколо Собачого Гирла.

Крім цього між Оболонською затокою та Собачим Гирлом планується побудувати алеї, зони спорту та відпочинку. Поки що рендер досить схематичний, тому наразі невідомо, як це все має виглядати, принаймні в уяві проектувальників.

Міст-Хвиля на Оболонський острів

16 березня 2023 року я відвідав будівельні майданчики нового мосту з боку “Наталки” та той, що на острові. А перед тим – поспілкувався з керівником компанії-підрядника ТОВ “Мостобуд” Володимиром Греськом та архітектором мосту Андрієм Миргородським. Що вдалося з’ясувати під час цього спілкування: активна мостобудівельна робота відновилася завдяки тому, що була досягнена домовленість з мерією Метрополії Великого Парижу (Франція) на фінансування цього проекту. Французькі гроші в певному обсязі вже зайшли на спеціальний казначейський рахунок в Україні, але будуть виплачені підряднику після виконання чергового етапу робіт. На сьогодні заборгованості перед підрядником по раніше виконаних роботах немає. Також до співфінансування долучилися і українські бізнесмени-меценати.

В попередніх своїх оглядах на початку будівництва я розповідав вам зі слів автора проекту, що все будівництво мосту мав фінансувати генеральний меценат, ім’я якого не називалося. Нажаль, за новою інформацією, внаслідок негативних впливів на економіку держави великої російсько-української війни, цей меценат не зміг продовжити фінансування і робота припинилася на рік. При цьому, що підтвердили і Андрій Миргородський, і Володимир Гресько, – майже всі конструкції майбутнього мосту вже замовлені та виготовлені. Метал, який використовувала компанія “Укрстальконструкція” при виготовленні складових частин мосту, був останнім виконаним замовленням нашого героїчного меткомбінату “Азовсталь”.  Гнучкі підвіси-ванти для пішохідної частини створювалися в Німеччині і незабаром мають прибути на майданчик.

Станом на 16 березня 2023 року на Оболонському острові провели роботи з підготовки майданчика для монтажу маталоконструкцій з боку острова. Туди ж перебазували великий гусеничний кран. З боку “Наталки” робота йде більш жваво. За допомогою плашкоутів та віброзанурювача звідти в бік острова ставлять у річище гирла Оболонської затоки труби для тимчасових опор, на яких будуть збирати основну несучу конструкцію. Щойно трохи спаде висока вода і на майданчик можна буде доставити частини мосту, як розпочнеться складальний процес.

Оболонський острів

На острові за час, що минув з мого попереднього січневого огляду, відбулися великі планувальні роботи. Працівники “Гідробуд Лімітед” проклали кілька нових “корит” під майбутні алеї, розділили острів на ділянки, встановили велику кількість водозбирних колодязів. Нажаль, активних робіт під час зйомки я не застав, але парк спецтехніки, який злокалізували біля будмістечка, свідчить про те, що попереду на нас чекають ще більш вражаючі зміни.

Нажаль, поспілкуватися з керівництвом підрядника на острові і побачити проект мені не пощастило. Тому мушу спиратися на слова чергового співробітника, з яким мав бесіду у будмістечку. За його свідченням, на острові планується прокласти водовід холодної води, каналізацію, буде власна трансформаторна підстанція і система поливу зелених насаджень.

Дивіться відео зараз:

За інформацією всіх моїх співрозмовників, яку у своєму дописі підтвердив і пан мер, новий міст хочуть відкрити для відвідучачів до зими в цьому році. Звісно, якщо не трапиться небажаних форс-мажорів.

Останні новини з Києва на нашому сайті: про хід добудови лівобережної розв’язки Дарницького мосту з відео-оглядом,  як проходить друга стадія капітального ремонту на вулиці Ентузіастів – з відео-оглядом, на Дегтярівському шляхопроводі прибрали чотири аварійні балки, “Київавтодор” облаштував у столиці кілька нових кільцевих розв’язок, на Вело-Пішохідному мості монтували нові підлогові скляні блоки замість пошкоджених російською ракетою, завершені ремонтні роботи на частині вул.Спаській.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар